Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
06/06/2019 - 11:55

Stary Sącz: aż pół miliona złotych dla OSP Moszczenica. Na co je wydadzą?

Ponad pół miliona złotych OSP Moszczenica otrzymała jako jednostka OSP włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 200 tysięcy pochodzi z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Administracji/Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego a 310 tysięcy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cała kwota zostanie wydana na zakup nowego samochodu.

Promesy na obie kwoty prezes OSP Stanisław Marduła i burmistrz Jacek Lelek odebrali w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, która opiniowała wnioski o wsparcie finansowe z poszczególnych jednostek.

Zobacz też: 16 drużyn walczyło w zawodach strażackich, ale zwycięzca mógł być tylko jeden!

To kolejny milowy krok w staraniach gminy i poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu starosądeckiego samorządu o ich wzmocnienie sprzętowe, co przełoży się bezpośrednio na skuteczność i mobilność strażaków.
W grudniu 2018 roku OSP w Gołkowicach Górnych doczekała zakupu pojazdu typu MAN 18.340D. Pojazd zastąpił wysłużonego Jelcza z 1984 roku i był pierwszym fabrycznie nowym autem na stanie jednostki funkcjonującej już od prawie 100 lat.

Wtedy 250 tys. dał Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, kolejnych 200 tys. pochodziło z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, 260 tys. dała gmina z czego 10 tys. pochodzi bezpośrednio z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Gołkowice Górne na 2018 rok a ostatnie 151 tys. to środki własne OSP.

ES [email protected] Fot.: UM w SS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu