Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/09/2020 - 12:40

Stary Sącz: 4 osoby z kuchni chore. Przez COVID-19 uczniowie nie mieli obiadów

Badania potwierdziły obecność wirusa COVID-19 u pracowników kuchni zaopatrującej w obiady nie tylko gminne przedszkole w Starym Sączu, ale również szkoły podstawowe z terenu gminy. Jak władze gminy poradziły sobie z tym kryzysem?

Stary Sącz: 4 osoby z kuchni chore. Przez COVID-19 uczniowie nie mieli obiadów

W poniedziałek Urząd Miejski w Starym Sączu otrzymał informację, że u jednego z pracowników kuchni działającej przy gminnym przedszkolu w Starym Sączu potwierdzono obecność wirusa COVID-19. Tym samym trzeba było wstrzymać gotowanie nie tylko dla przedszkolaków, ale również dla uczniów. Bo kuchnia ta zaopatruje w obiady również wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy za wyjątkiem tej w Barcicach.

Jednocześnie władze gminy Stary Sącz natychmiast podjęły decyzję o przebadaniu pozostałych członków załogi. I okazało się, że zrażone są w sumie cztery osoby na 12.

Zobacz też: Są wyniki testu wiceburmistrza Starego Sącza. Co z innymi urzędnikami?

Kryzys nie ma na szczęście żadnego wpływu na funkcjonowanie samorządowego przedszkola. – Kuchnia jest w osobnym budynku nie połączonym w żaden sposób z przedszkolem. Nie ma przejścia między budynkami dlatego przedszkole działa dalej – wyjaśnia w rozmowie z Sądeczaninem zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że dzieciaki już od dziś, czyli od 24 września znów będą miały zagwarantowane posiłki w przedszkolu i szkole, bo ich przygotowanie wzięło na siebie Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania „Opoka”. W sumie mowa aż o 850 obiadach. (e.stachura@sadeczanin.info , fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu