Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
10/02/2021 - 14:55

Startuje IX Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Czekamy na pytania Czytelników

Kolejny rok z rzędu – w koronawirusowej rzeczywistości anonsujemy Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Będzie to jego dziewiąta edycja. Koronawirus wdarł się w ubiegłym roku brutalnie w tę rzeczywistość i zupełnie ją zmienił. Wiele osób ma już za sobą zakażenie wirusem z Wuhan, który rozprzestrzenił się na cały świat. Więc ta infekcja i jej skutki dla społeczeństwa będą tematem wiodącym tegorocznego seminarium. Naszymi panelistami będą lekarskie autorytety z różnych dziedzin medycyny.

Z nimi będziemy rozmawiali o koronawirusie, ale także o wpływie pandemii na inne schorzenia, na które cierpią mieszkańcy naszego regionu.

IX Seminarium „O zdrowiu Sądeczan” w tym roku – w związku z pandemiczną sytuacją - będzie odbywało się w dniach od 18 do 26 marca, ale w innej odsłonie.

Rozmowy z lekarzami, rehabilitantami i specjalistami z zakresu służby zdrowia będą prowadzone online głównie na naszym portalu i na FB. Wiele przejawów życia przeniosło się ze zrozumiałych względów do przestrzeni online-owej.

Jednym z wiodących tematów tegorocznego seminarium będzie – „Powrót do zdrowia po COVID-19”.

Uczestnicy seminarium będą mogli między innymi dowiedzieć się z jakimi długotrwałymi konsekwencjami COVID-19 mierzą się osoby, które mają to zakażenie za sobą, jak powinna przebiegać rekonwalescencja i rehabilitacja po SARS CoV-2.

Skupimy się też na tym, jakie piętno koronawirus odcisnął na innych populacyjnych chorobach, które dotykają mieszkańców naszego regionu. Będziemy szukali odpowiedzi u autorytetów medycznych z jakimi zagrożeniami – w dobie pandemii – zmagają się osoby cierpiące na choroby serca. Zapytamy czy izolacja może mieć wpływ na zwiększenie ryzyka chorób serca, pulmonologicznych i neurologicznych, a także wystąpienie cukrzycy?

Także będziemy szukali odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu epidemia koronawirusa wpłynęła na naszą psychikę.

Następną płaszczyzną do dyskusji podczas seminarium będzie fizjoterapia pacjentów po przebytym COVID-19. Tutaj skupimy się w rozmowach z naszymi panelistami nad tym, z jakimi problemami zmagają się osoby po przejściu COVID-19, jak znaleźć fizjoterapeutę, który zaplanuje rehabilitację po tej infekcji i jak odzyskać sprawność fizyczną po koronawirusie.

Czekamy na pytania naszych Czytelników, dotyczące tematyki, którą przybliżyliśmy w pigułce. Z przesłanych pytań wybierzemy najciekawsze i zadamy naszym panelistom.

Pytania można przesyłać na adres: m.sitek@sadeczanin.info do końca lutego.

[email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu