Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
02/06/2023 - 10:05

Starsza schorowana kobieta potrzebowała pomocy. Pomógł jej anioł

Starsza, schorowana kobieta upadła z łóżka na podłogę. Mieszkała samotnie. Znikąd nie mogła liczyć na pomoc. Mimo wszystko miała jednak sporo szczęścia, bo na ręce miała założoną opaskę "Tele-Anioła". Już po chwili przed jej domem zjawili się ratownicy medyczni, strażacy i policjanci.


Z roku na rok na Sądecczyźnie przybywa osób starszych i schorowanych, które mieszkają samotnie. W przypadku gdy ich stan zdrowia nagle się pogorszy, znikąd nie mogą liczyć na pomoc. Nie zawsze im się udaje w porę wezwać pogotowie ratunkowe. Często na ratunek jest już za późno. Z myślą o takich osobach, twórcy technologii stworzyli elektronicznego anioła stróża, dzięki któremu seniorzy mogą czuć się bezpieczniej. Za pomocą specjalnej opaski, mogą szybko wezwać pomoc. Właśnie taki „Tele-Anioł” w ostatnich dniach pomógł mieszkance Nowego Sącza.

Zobacz też Dramatyczny wypadek na Sądecczyźnie. Na stromym zboczu przewrócił się traktor 

Starsza, schorowana kobieta, spadła z łóżka i nie była w stanie samodzielnie wstać. Mieszkała samotnie. Na szczęście na ręce miała bransoletkę „Tele-Anioła”, z której postanowiła skorzystać. Nacisnęła przycisk i już po chwili przyjechało pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna.

Służbom drzwi otworzył właściciel budynku wielorodzinnego, który był zaskoczony całą sytuacją. Potwierdził, że w budynku, ale w innej jego części, mieszka starsza około 80-letnia kobieta. Gdy strażacy weszli do jej mieszkania, seniorka leżała na łóżku. Przyznała, że rzeczywiście upadła na ziemię, ale po krótkiej chwili udało jej się samodzielnie wstać. Załoga pogotowia ratunkowego przebadała ją i udzieliła jej niezbędnej pomocy.

Zobacz też Pilne! Zaginął 29-letni Dawid. Pojechał na rowerze do parku i zniknął bez śladu

Ta sytuacja doskonale pokazuje, jak przydatne mogą być dla ludzi starszych, schorowanych i samotnych opaski „Tele-Anioł”. Niejednokrotnie mogą one uratować życie. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu