Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 lipca. Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
20/09/2017 - 08:30

Starą Sandecję oddać we władanie dzieciom! Będzie megaplac zabaw?

Co i rusz sądeczanie wracają do dyskusji na temat możliwości zagospodarowania Starej Sandecji, czyli wielkiego, wolnego placu przy Alejach Wolności. Kolejny pomysł, tym razem budowy dużego placu zabaw dla dzieci, przekuty został w projekt do Budżetu Obywatelskiego. Co zakładają inicjatorzy?

Zobacz też: Stara Sandecja piękna jak malowana! Co Wy na to? [ZDJĘCIA]

- Plac zabaw, w proponowanej przeze mnie lokalizacji, wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem zagospodarowania części tego terenu, który jest otwarty i ładnie utrzymany. Dodatkowo jest to miejsce, które od lat jest wykorzystywane pod rozrywkę (cyrk, wesołe miasteczko), a powierzchnia małego placu zabaw w żaden sposób tego nie ograniczy - czytamy w projekcie.

Zobacz też: Sądecki Disco Polo Folk Festival za 300 tysięcy z Budżetu Obywatelskiego – kupujecie ten pomysł?

- Zapewnianie prostych, lecz kreatywnych rozrywek, najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, raczej nie wymaga dodatkowego uzasadniania, jednak można popatrzeć ile dzieci bawi się codziennie na placu zabaw na os. Millenium. Popołudnia spędzają tam całe rodziny! – argumentuje autor projektu.

Zobacz też: Bulwar Rysiów: tu może powstać prawdziwe centrum wypoczynku! Spacerem, rowerem lub biegiem nad Kamienicy brzegiem...

Przy okazji zastrzega, że w okolicy jest tylko plac zabaw na Plantach, który przy deszczu tonie w kałużach a wszystkie inne place zabaw są  zamknięte i mogą z nich korzystać tylko mieszkańcy poszczególnych wspólnot mieszkaniowych.

Zobacz też: Chcesz wypożyczyć rower od miasta? Kliknij!

Sumarycznie projekt jest oszacowany na 395 tys. 700 zł. Jak to wygląda w rozbiciu na szczegóły? Sam plac zabawy (domyślamy się, że chodzi tu m.in. o urządzenia do zabawy) miałby kosztować najwięcej, bo aż 300 tys. zł. 52 tys. kosztowałby nawierzchnia PU, czyli piankowa, która jest świetna alternatywą do kamieni czy piasku albo trawy o betonie nie wspominając. 15 tys. 750 zł zarezerwowano na chodnik, czyli alejki. Dalej pomysłodawca wylicza ogrodzenia na przykład w postaci żywopłotu, lampy oświetleniowe, kosze, ławki itp.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu