Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
26/11/2021 - 13:45

Stan wyjątkowy i lockdown na Słowacji. Co to oznacza dla turystów?

Rząd Słowacji ogłosił od czwartku (25 listopada) stan wyjątkowy i wprowadził jednocześnie 14-dniowy lockdown. Co to oznacza dla turystów?


Od czwartku 25 listopada na Słowacji obowiązuje 90-dniowy stan wyjątkowy. Jednocześnie rząd słowacki wprowadził 14-dniowy lockdown, który obowiązuje wszystkich obywateli, bez wyjątku. Hotele są zamknięte dla Słowaków oraz obcokrajowców, w tym turystów. Restauracje obsługują jedynie na wynos, posiłki odbierane są przy okienkach.

Wprowadzono ponownie zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem zrobienia w najbliższym sklepie niezbędnych zakupów produktów spożywczych, drogeryjnych, lekarstw, prasy, obuwia i artykułów dla zwierząt. 


Z domu można wyjść do pracy czy lekarza, odprowadzenia dzieci do szkół i przedszkoli, które są czynne. Można wyjść na spacer, do parku lub lasu. Psy można wyprowadzać do 500 metrów, od miejsca zamieszkania.

Zamknięte są centra handlowe. Ograniczenia dotyczą również nabożeństw w kościołach, wierni nie uczestniczą we mszach, które są transmitowane online. Natomiast na razie zasady wjazdu i tranzytu przez jej terytorium nie zmieniają się. (MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu