Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/04/2018 - 20:00

Sprytny plan kibiców Sandecji. Walczą o kwotę aż 400 tysięcy złotych!

Nowosądeccy kibice zgłosili swój projekt do Budżetu Obywatelskiego. Co chcą w ten sposób uzyskać? Finansowanie karnetów oraz biletów na piłkarskie mecze Sandecji. Na pomysł wpadł jeden z sympatyków klubu, który podzielił się nim z władzami Stowarzyszenia.

Ogółem do Budżetu Obywatelskiego złożono 43 wnioski. Ich weryfikacja potrwa do 11 maja, a już trzy dni później poznamy listę tych zadań, które zostaną oddane pod głosowanie. Stowarzyszenie Kibiców Sandecji swój pomysł formalnie przedstawiło w ostatnim dniu składania projektów, czyli 6 kwietnia.

- To taki nasz pomysł na rekompensatę kibicom tego ostatniego roku, który obfitował w masę problemów, awantur, szkodzenia wizerunkowi klubu oraz wstydu, jakiego musieliśmy się najeść my, którzy jesteśmy z Sandecją zawsze, na dobre i na złe - wyjaśniają przedstawiciele Stowarzyszenia.

Kibice starają się o realizację projektu ogólnomiejskiego, na kwotę 400 tysięcy złotych. Pieniądze te chcą rozdzielić na pulę karnetów i biletów do kupienia za jedynie symboliczną złotówkę. Jeżeli zadanie to dojdzie do realizacji, to wskazana kwota w całości zasili konto klubu Sandecja.

- Korzyść jest obopólna, bo kibice mają dużą promocję, a klub wymierną korzyść finansową. Wydaje nam się to racjonalne, sprawiedliwe i to też pomoc od nas dla Sandecji. Przecież chcemy jej dobra i dlatego korzystamy z tego rozwiązania. Czekamy na weryfikację wniosku - zapewnia Stowarzyszenie.

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu