Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
11/06/2024 - 13:25

Spotkanie autorskie w limanowskiej bibliotece. Poznaj Kwartalnik „Sądeczanin HISTORIA”

W czwartek (13 czerwca) odbędzie się promocja najnowszego numeru Kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA”. Zapraszamy do biblioteki w Limanowej.

Promocja  w Limanowej odbywa się po raz pierwszy. Początek spotkania o godz. 17.30. Zapraszamy do biblioteki (przy ul. Bronisława Czecha 4). Najnowszy numer Kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA” nosi tytuł „Artyści sztuk pięknych”. W czwartek można będzie się spotkać z autorami artykułów, które znalazły się w tym numerze.

Co to jest Kwartalnik „Sądeczanin HISTORIA”?

Kwartalnik „Sądeczanin Historia” wydawany jest przez Fundację Sądecką od 2018 roku. Poświęcony jest historii regionu. Każde wydanie ma charakter monograficzny, poruszający inną tematykę. Ukazały się m.in. numery poświęcone sądeckim historykom i regionalistom, duchowieństwu, genealogii…

Tematem pierwszego w tym roku wydania kwartalnika są artyści sztuk pięknych, a wśród nich pochodzący z Starej Wsi Wincenty Stanisław Gawron.

Kwartalnik tworzą pasjonaci historii, którzy miłością do regionu i historii właśnie chcą zarazić szersze grono czytelników. Pisane przez nich artykuły czyta się znakomicie. Wiedza podana jest w sposób bardzo przystępny, nie nudny, a wręcz anegdotyczny. Każdy numer kwartalnika zawiera ciekawostki, a także zdjęcia i grafiki po raz pierwszy publikowane na łamach tego typu wydawnictw.

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że dobrze się to czyta! Przekonajcie się Państwo sami. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami kwartalnika „Sądeczanin Historia”.

Spotkanie otwarte, wstęp wolny. Spotkanie odbędzie się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, ul. Bronisława Czecha 4.

Będzie możliwość zakupu aktualnego numeru oraz numerów archiwalnych kwartalnika.

([email protected], fot. Sądeczanin), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu