Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
12/12/2018 - 17:55

Spółki na celowniku władz miasta. Na pierwszy ogień poszła SARR, prezes odwołany

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal sadeczanin.info, dzisiaj odwołany został dotychczasowy prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Nowym Sączu Ludomir Krawiński. Były prezydent Nowego Sącza w latach 2001- 2002. Na jego miejsce nowa Rada Nadzorcza powołała mec. Jarosława Suwałę.


Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że po cięciach kadrowych w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu, nowe władze miasta przyglądają się również działalności miejskich spółek. W Nowym Sączu jest ich dziewięć.

Dzisiaj właśnie rozpoczęło się ich „wietrzenie”. Na pierwszy ogień poszła Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego w Nowym Sączu. Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info dzisiaj odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SARR. Co z tego wynikło?

Czytaj także: Było "wietrzenie" w ratuszu. Czy ten sam scenariusz czeka miejskie spółki?

- Potwierdzam, że brałem dzisiaj udział w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy SARR – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – I potwierdzam też, że dokonało ono zmian w składzie Rady Nadzorczej Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Został wymieniony cały skład rady. Do nowej Rady Nadzorczej weszli: prof. Dariusz Woźniak, rektor Wyższej Szkoły Biznesu – NLU, który został jej przewodniczącym, dr Honorata Trzcińska, wicedyrektor Instytutu Ekonomii PWSZ w Nowym Sączu oraz adwokat Dariusz Gajowski.

Nowa Rada Nadzorcza odwołała dziś dotychczasowego prezesa SARR Ludomira Krawińskiego, byłego prezydenta Nowego Sącza w latach 2001 – 2002, prawnika z wykształcenia. Na jego miejsce powołała mec. Jarosława Suwałę.

- Nowa Rada Nadzorcza podjęła kilka uchwał: o odwołaniu obecnego prezesa, o ukonstytuowaniu się nowej Rady Nadzorczej oraz o przeprowadzeniu audytu – mówi Dariusz Gajowski. - O szczegóły odsyłam do przewodniczącego Rady.

W Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego miasto Nowy Sącz ma blisko 97 proc. udziałów. Pozostałe udziały mają: miasto i gmina Muszyna, miasto i gmina Stary Sącz oraz gminy: Grybów, Kamionka Wielka, Łabowa, Rytro, Korzenna i Krościenko nad Dunajcem.

Udało się nam dodzwonić do nowego prezesa SARR, Jarosława Suwały. Teraz nowy prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego skupi się przede wszystkim na przeprowadzeniu audytu spółki pod względem prawnym, finansowym i merytorycznym.

Nowy prezes przyjrzy się także temu, jak były realizowane cele statutowe spółki.

- Na przeprowadzenie audytu mam trzy miesiące – mówi nowy prezes SARR. – Dopiero po tym okresie, kiedy zakończymy audyt będziemy mogli określić dalsze działania. Naszym celem jest rozwój regionu i Sądecczyzny.

Zgodnie ze statutem SARR, jej podstawowym celem jest prowadzenie działalności służącej rozwojowi Sądecczyzny oraz podmiotów funkcjonujących na jej terenie, a przede wszystkim: rozwijanie wszelkich form aktywizacji gospodarczej regionu, promowanie regionu, wspieranie rozwoju nowych podmiotów gospodarczych oraz tworzenia nowych miejsc pracy, a także organizowanie i podejmowanie przedsięwzięć związanych z rozbudową infrastruktury gospodarczej regionu.

Do zadań statutowych spółki należy też efektywne wykorzystanie dostępnych funduszy zagranicznych, promowanie menedżerskiego modelu zarządzania, prowadzenie działalności szkoleniowej i konsultingowej oraz udzielanie pomocy prawno - organizacyjnej i technicznej samorządom lokalnym, przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym pragnącym rozpocząć działalność gospodarczą.

Próbowaliśmy się kilka razy skontaktować z odwołanym prezesem Ludomirem Krawińskim. Niestety, nie odbierał telefonu.

Która spółka następna?

i.michalec@sadeczanin.info, fot. HSZ. - arch Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu