Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
12/07/2017 - 06:05

SOR: szpital wprowadził całkowity zakaz robienia zdjęć i nagrywania personelu i pacjentów

W Internecie zawrzało. Na terenie całego Sądeckiego Oddziału Ratunkowego pojawiły się tabliczki z informacją o zakazie robienia zdjęć i utrwalania rozmów personelu i pacjentów. Sądeczanie są w większości oburzeni.

- Na terenie Szpitala obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania i utrwalania dźwięku personelu, pacjentów oraz osób trzecich tam przebywających bez pisemnej zgody Dyrektora Szpitala oraz zgody osoby, której wizerunek czy głos jest utrwalony – brzmi komunikat, który podpisany jest z kolei tak: Regulamin Organizacyjny Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Zobacz też: Pacjent SOR-u w Nowym Sączu wykrwawiał się, zamiast chirurga wezwali policję [UWAGA, DRASTYCZNE ZDJECIA]

Jak na zakaz zapatrują się sądeczanie? Po naszych publikacjach na temat SOR wielu z nich uznało i głośno o tym mówiło, że nagranie bądź zdjęcie to najlepszy sposób, by udowodnić swoje racje w przypadku, gdy nie jesteśmy zadowoleni z obsługi albo mamy zastrzeżenia, co do sposobu funkcjonowania placówki. Część Czytelników uważa, że bez takich dowodów jak film czy nagranie nie ma szans na udowodnienie swoich racji.

Przytaczamy najciekawsze komentarze z Facebooka.

Zobacz też: „Umieralnia”? Pielęgniarka SOR: Jak pan złoży skargę, to ja koleżance nie podłączę kroplówki...

- Poczekalnia jak najdalej od gabinetów i sali obserwacyjnej, drzwi na kody i kompletne odizolowanie ludzi od całego zaplecza, a do tego taka tabliczka dosłownie wszędzie, wreszcie będą mieli spokój nikt nie będzie pilnował co się dzieje z jego bliskim, a każdy wie że lekko mówiąc, od(…) straszną(…), nie pozdrawiam anty empatycznego i niedouczonego personelu medycznego z naszego (…) szpitala – mówi ostro jedna z osób.

Przeczytaj też Wielka klapa nowego sądeckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? Grozili nam policją!

-  Mam wrażenie, że z punktu prawnego to taki zakaz nie ma znaczenia, szpital jest publiczny, choćby dla własnych celów można filmować – brzmi następny komentarz.

Kolejny jest już zdecydowanie inny. - Pokażcie choć jeden sor na którym nie czekacie.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Zapytanie o cel wprowadzenia zakazu przesłaliśmy też do rzecznika prasowego szpitala. Czy zakaz jest związany z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych, gdzie informacje o stanie zdrowia są objęte najwyższą ochroną jako tzw. dane wrażliwe? Czy to efekt medialnej dyskusji, którą zapoczątkowaliśmy naszymi publikacjami? Czekamy na odpowiedź.

ES [email protected] Fot.: Facebook Forum Mieszkańców Nowego Sącza Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe