Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
09/07/2020 - 16:15

Sondażowy thriller. Duda i Trzaskowski idą łeb w łeb. Kto prowadzi?

Tuż przed decydującym starciem Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego rosną sondażowe emocje. Różnica między kandydatami jest minimalna. Kto jest zwycięzcą najnowszych notowań?

Kto wygrywa? W najnowszym sondażu IBRiS dla tygodnika "Polityka to Andrzej Duda typowany jest na zwycięzcę drugiej tury wyborów, ale na plecach czuje oddech Rafała Trzaskowskiego i ma powody do obaw. Konkurenci idą łeb w łeb i różnica między nimi jest minimalna, wręcz na granicy błędu statystycznego.

Duda może liczyć na 48,7 proc. głosów, Trzaskowski na chce natomiast głosować 47,8 proc. respondentów. Różnica wynosi więc zaledwie 0,9 punktu procentowego. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wskazało jedynie 3,5 proc. respondentów

Czytaj też Jasnowidz Jackowski już wie, kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich

Ile głosów jest jeszcze do wzięcia? Odpowiedź „trudno powiedzieć” wskazało jedynie 3,5 proc. respondentów.

Według badania deklarowana frekwencja wynosi 65,4 proc., z czego 58,5 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”, a 6,9 proc. „raczej tak”.

IBRiS przeprowadził sondaż 4 lipca na grupie 1100 dorosłych Polaków. 

Czytaj też Wierzy w dobrą wróżbę? Andrzej Duda znowu do nas jedzie przed ciszą wyborczą

  Kolejne badania,  przeprowadzone przez Kantar,   także wskazuje na minimalną różnicę, ale tym razem na korzyść Rafała Trzaskowskiego.  Rywal urzędującego prezydenta uzyskał 45 proc. poparcia. Na Andrzeja Dudę chce oddać głos 44 proc. pytanych.

Czytaj też Przyjechali do Sącza zamiast Trzaskowskiego z propozycjami dla... wsi [ZDJĘCIA] 

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-8 lipca na próbie reprezentatywnej 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje prezydenckie badano w grupie 789 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach.

 Zachęcamy do głosowania w sondzie „Sądeczanina”

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)