Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
02/05/2020 - 13:05

Smutny nieco Dzień Flagi. Epidemia nadwyrężyła nasz patriotyzm?

Tradycyjnie 2 maja obchodzimy Dzień Flagi, ale w tym roku flag w Nowym Sączu wywieszono jak na lekarstwo. Co się stało? Czy epidemia nadwyrężyła nasz patriotyzm?

Smutny Dzień Flagi. Epidemia nadwyrężyła nasze poczucie patriotyzmu?

Zobacz też: Wysyp zakażeń koronawirusem w regionie. Bądźmy ostrożni!

Dzień Flagi, to święto, w którym wszyscy Polacy mają szansę zamanifestować swoje poczucie patriotyzmu. Ale wystarczyła krótka przejażdżka po mieście, by stwierdzić, że święto to wygląda w tym roku wyjątkowo smutno. Flag na lekarstwo. Widać je na niewielu budynkach, kilku galeriach, na frontach nielicznych firm. Z galerii handlowych o święcie pamiętał chyba tylko Kaufland i Galeria Szubryt. Flag nie widać ani na budynkach mieszkalnych, ani na szkołach.

Smutny Dzień Flagi. Epidemia nadwyrężyła nasze poczucie patriotyzmu?

Gdzieniegdzie biało-czerwony symbol powiewa na prywatnych balkonach. Wszystko wskazuje na to, że sami odebraliśmy sobie radość ze świętowania, bo przecież wykonanie flag w formie papierowych proporczyków pojawiło się w zadaniach większości uczących się zdalnie dzieci. Przykro. A może do wieczora coś się zmieni?

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: TEK

Smutny Dzień Flagi. Epidemia nadwyrężyła nasze poczucie patriotyzmu?
Tradycyjnie 2 maja obchodzimy Dzień Flagi, ale w tym roku flag w Nowym Sączu wywieszono jak na lekarstwo. Co się stało? Czy epidemia nadwyrężyła nasze poczucie patriotyzmu?


Dziękujemy za przesłanie błędu