Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
18/11/2021 - 11:45

Smutna wiadomość. Nie żyje znany w naszym regionie bramkarz

W świecie lokalnej piłki nożnej był znaną osobą. Szczególnie związany był jednak z Limanowszczyzną. W wieku 66 lat zmarł Andrzej Ćwik – były bramkarz m.in. Limanovii i Orkana Szczyrzyc. Pogrzeb odbędzie się w piątek.

Nie żyje Andrzej Ćwik, były bramkarzi kapitan Limanovii. Na zdjęciu w dolnym rzędzie, z piłką

Smutne informacje napłynęły ze świata regionalnego sportu, a konkretnie z Limanowszczyzny. W wieku 66 lat zmarł Andrzej Ćwik (na zdjęciu z piłką). Bramkarz, który podczas swojej przygody z piłką nożną zapisał się w dziejach kilku klubów.

Już od najmłodszych lat był związany z Limanovią. Występował w tej drużynie od wieku trampkarza do seniora, broniąc podczas spotkań dostępu do bramki. W 1974 roku, grając już w pierwszej drużynie, awansował do Krakowskiej Ligi Okręgowej.

Szczególne osiągnięcie udało mu się jednak wywalczyć 10 lat później. Jako kapitan, wprowadził Limanovię do III ligi oraz na szczebel centralny Pucharu Polski (przeciwnikiem była wówczas Polonia Bytom).

Bramkarz był związany również z innymi drużynami. Występował w Harnasiu Tymbark i Orkanie Szczyrzyc. Po zakończeniu kariery w wieku 46 lat, piłkę zamienił na gwizdek, zostając sędzią piłkarskim. Pracował w Spółdzielni Ogrodniczo - Pszczelarskiej w Limanowej.

- Był bardzo dobrym piłkarzem, znaliśmy go tu wszyscy, miał ksywkę Yogi - mówi "Sądeczaninowi" Mateusz Wroński, kierownik Miejskiego Klubu Sportowego "Limanovia". - To jeden z tych, którzy tworzyli historię naszego klubu. Niestety, powoli odchodzą, wykrusza się już stara gwardia...

Pogrzeb Andrzeja Ćwika odbędzie się w piątek (różaniec o godz.14.45, msza św. o godz.15.15), w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.LPPN)Dziękujemy za przesłanie błędu