Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
30/11/2023 - 16:30

Śmieci w Nawojowej są już sporo droższe. Zobacz nowe stawki za ich odbiór

No i stało się. Jest uchwała w sprawie nowych stawek za odbiór śmieci na 2024 rok. Ile teraz trzeba będzie płacić w Nawojowej?

Śmieci w Nawojowej są już sporo droższe. Zobacz nowe stawki za ich odbiór

Jednym z najważniejszych punktów wczorajszej sesji w Nawojowej, był ten dotyczący wprowadzenia nowych stawek za odbiór śmieci. O tym, że ceny wzrosną wójt uprzedzał już kilka tygodni temu. Pisaliśmy o tym szczegółowo w publikacji 

Nawojowa: opłaty za wywóz śmieci będą wyższe? Wszystko przez śmieci BIO

Stanisław Kiełbasa nie ukrywał wtedy, że w rachubę wchodzi wzrost opłat nawet o 6 złotych a przy tym, ile mieszkańcy gminy zdają ciągle śmieci biodegradowalnych, odpadów zielonych, należy się dobrze zastanowić, czy jest sens utrzymywać ulgi dla tych, którzy prowadzą kompostowniki.

Na czym ostatecznie stanęło? Okazało się, że podwyżka jest, ale nie aż tak duża, bo nie o 6 tylko o 5 zł. Co to oznacza dla portfeli mieszkańców gminy? Za odbiór śmieci segregowanych trzeba będzie teraz płacić 33 zł zamiast 28 zł. Za tym rozwiązaniem opowiedziało się 8 radnych, Marian Haza i Tadeusz Lelito byli przeciw a Krzysztof Kozera, Tadeusz Kucharski i Antoni Zarotyński wstrzymali się od głosu.

Jednocześnie radni uznali, że o kompostowniki należy wręcz powalczyć a na zachętę wprowadzić za to wyższą ulgę niż dotychczas. I tak, zamiast 2 zł za prowadzenie kompostownika będzie można sobie odliczyć od opłaty aż 3 zł. Kto będzie prowadził kompostownik, będzie płacił za odbiór śmieci segregowanych 30 zł zamiast 33. W tym wypadku za było 9 radnych, znów głosowali przeciw Marian Haza i Tadeusz Lelito a wstrzymali się Urszula Horowska i Krzysztof Kozera. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu