Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
12/02/2021 - 15:20

Śmieci i smród w samym centrum Nowego Sącza. Ktoś urządził tu wysypisko

- Pod mostem Adama Michalewskiego na ul. Lwowskiej jest ogromne składowisko odpadów - zaalarmował "Sądeczanina" czytelnik, który zgłosił się w tej sprawie do redakcji. Jak się okazało miał rację…

Do redakcji „Sądeczanina” zgłosił się czytelnik, z prośbą o przyjrzenie się zagadkowemu terenowi w Nowym Sączu. – Mimo, że jest on bardzo tajemniczy, to każdy sądeczanin nad nim przechodził – napisał. Jak się okazuje, miał na myśli miejsce pod mostem Adama Michalewskiego (ul. Lwowska).

Zobacz także: Nowy Sącz: Debata o wysypisku śmieci. Radni proszą o kluczowe dokumenty

Czytelnik zwraca uwagę, że od strony bloków na ul. Kraszewskiego, w moście znajduje się wnęka pełna odpadów. - Nie chodzi mi nawet o to, że ktoś tam sypia czy załatwia swoje potrzeby, ale obecnie jest to gigantyczne śmietnisko. Trzeba tam wejść żeby na własne oczy zobaczyć, co tam tubylcy narobili – pisze sądeczanin.

Pojechaliśmy we wskazane miejsce. Jak się okazało osoba, która do nas napisała, miała całkowitą rację. Niewielki otwór w moście, prowadzący do jego wnętrza jest zapełniony ogromną ilością różnego rodzaju odpadów. Do tego dochodzi oczywiście bardzo nieprzyjemny zapach, wyczuwalny już z dalekiej odległości.

Zobacz także: Tajemnica mostu nad Kamienicą: dokąd prowadzi przejście strzeżone przez lwy? [FILM]

Zobacz także: Kto odbiera śmieci od przedsiębiorców? W Podegrodziu szykuje się kontrola

W centrum miasta znajduje się duże składowisko śmieci. Czy odpady stamtąd znikną? (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu