Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
18/07/2018 - 19:55

Skandal? Sądecki potok zarośnięty jak dżungla. Jak jeszcze poleje, to ich zaleje

- Samorządowym służbom starcza tylko pary na to, żeby ogłaszać ostrzeżenia przed wzrostem poziomu wody w rzekach, ale krzaków rosnących w korycie potoku i przy moście nie ma kto wyciąć - nie kryją irytacji mieszkańcy ulicy Wczasowej w Nowym Sączu na osiedlu Zawada.


- Przy większej ulewie zaraz zrobi się z tego zator i woda pójdzie na nasze posesje - piszą do redakcji sadeczanin.info. W niewielkim potoku Jamniczanka przy ulicy Wczasowej w Nowym Sączu woda na co dzień sięga ledwie kostek. Przy każdej większej ulewie szybko zamienia się jednak w rwącą masę wody.

- Za każdym razem, gdy przez kilka dni pada deszcz boimy się o nasz mały most i o to czy nie zaleje nam piwnic domów. Szczególnie niebezpiecznie jest, kiedy tak jak teraz potok wygląda jak dżungla.

Czytaj też Ten deszczowy lipiec jest do bani! Pytamy synoptyka, kiedy wróci lato?

Rzeczywiście brzeg Jamniczanki porośnięty jest wysoką trawą i krzakami, niektóre z nich rosną niemal na środku koryta.

- Kiedy przyjdzie wysoka woda, która wszystko zbiera po drodze, zaraz zrobi się z tego zator, który poważnie zagraża niewielkiemu mostowi. Już raz się zawalił  i sąsiedzi po drugiej stronie potoku nie mieli jak dojechać do domu. - pisze jeden z mieszkańców Wczasowej.

Czytaj też Czy po trzęsieniu ziemi na Sądecczyźnie ruszyły osuwiska? Wieści są niepokojące 

- Samorządowym służbom starcza tylko pary na to, żeby ogłaszać  ostrzeżenia  przed wzrostem poziomy wody w rzekach, ale krzaków  rosnących w  korycie potoku i przy moście nie ma kto wyciąć - nie kryją irytacji .

- Służby zarządzania kryzysowego mówią, że niema ma żadnego zagrożenia. Zapraszamy do nas. Na Wczasową, gdzie diabeł mówi dobrano. Najlepiej z dobrze naostrzonymi kosami - ironizują mieszkańcy.

bas. fot. B.SDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)