Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
17/08/2015 - 15:15

Siołkowa: Samochód uderzył w wiadukt kolejowy [zdjęcia]

Dzisiaj (17 sierpnia) w Siołkowej koło Grybowa w godzinach przedpołudniowych samochód osobowy wypadł z drogi krajowej i uderzył w wiadukt kolejowy. Na miejsce zdarzenia przyjechały trzy karetki oraz kilka zastępów straży pożarnej z Nowego Sącza i miejscowych OSP. Do szpitala zastała przetransportowana jedna osoba.
Samochód osobowy na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w nasyp ziemny a następnie w betonowy filar mostu kolejowego. W pojeździe jechało pięć osób w tym dwójka dzieci. Wszystkie osoby opuściły pojazd o własnych siłach. Poszkodowana została jedna osoba, której pierwszy pomocy udzielił lekarz przejeżdżający drogą na której doszło do zdarzenia.

- Kilkanaście minut przed godziną dziesiątą zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz z miejscowych OSP zadysponowane zostały do działań na drogę krajową w okolice Browaru w Siołkowej - informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód blokował oba pasy ruchu.

Z pojazdu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wsparli działania lekarza w udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej. Osoby podróżujące samochodem zostały przebadane przez zespoły Pogotowia Ratunkowego.

Za zgodą policji przesunięto samochód pojazd na jeden pas ruchu w celu częściowego udrożnienia drogi. Strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy strażacy usuneli uszkodzony pojazd z jezdni na pobocze drogi.

Do szpitala zastała przetransportowana jedna osoba. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

(Rob)
Fot. PSP Nowy Sącz
 


Dziękujemy za przesłanie błędu