Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
07/07/2021 - 19:20

Siedziba Sądeckiej Biblioteki Publicznej jeszcze bardziej wypięknieje

Kamienica Lubomirskich, jedna z najstarszych w Nowym Sączu wypiękniała w ubiegłym roku po tym, jak odnowiona została elewacja tego zabytkowego budynku. Teraz przyszła kolej na kolejne zaplanowane prace. W tym roku w kamienicy zostaną wymienione drzwi wejściowe do budynku oraz stare, zniszczone schody.

Coraz bardziej pięknieje kamienica u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Franciszkańskiej. Wśród sadeckich zabytków jest prawdziwą perełką. Od lat mieści się w niej Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego.

Teraz ta instytucja otrzymała trzydzieści tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na wymianę drzwi wejściowych oraz schodów do tej zabytkowej kamienicy. Natomiast miasto Nowy Sącz dołożyło do tej inwestycji 32 tys. złotych.

- Dzięki temu temu wsparciu wymienimy drzwi od ul. Kazimierza Wielkiego i stopnie przy wejściu do budynku od strony ul. Franciszkańskiej i K. Wielkiego – mówi Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu. – Przygotowujemy niezbędną dokumentację.

Trzeba będzie też oczywiście wyłonić wykonawców, którzy podejmą się tych zadań.

- Przyznane bibliotece pieniądze mają być wydatkowane do końca listopada br.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Iga Michalec.Dziękujemy za przesłanie błędu