Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
28/11/2018 - 14:45

To się w głowie nie mieści. Aleksander Rybski oficjalnie żegna się ze szkołą

Aleksander Rybski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu żegna się dzisiaj, choć jeszcze nie do końca ze swoją szkołą. Grono pedagogiczne i uczniowie spieszą do gabinetu dyrektora z podziękowaniami.

Dyrektor Rybski przechodzi na emeryturę. Zapewnia, że nie będzie się na niej nudził. Przepracował on w I Liceum Ogólnokształcącym 44 lata, w tym 27 na stanowisku dyrektora szkoły.

Teraz jego następcą będzie germanista Andrzej Padula, który uczy w sądeckim liceum już kilkanaście lat.

Dyrektor Rybski startował w tym roku, bez powodzenia do Rady Miasta Nowego Sącza. Jeszcze ze swoją ukochaną szkołą nie rozstaje się ostatecznie. Będzie uczył matematyki w jednej klasie.

- Chcę tę klasę doprowadzić do matury – mówił niedawno portalowi Sądeczanin.info.

 Zapewnia także, że na emeryturze nie będzie się nudził.

- Teraz będę miał czas dla siebie i rodziny - mówi Aleksander Rybski. - Już niebawem poszerzy się grono naszych wnucząt. Oczekujemy przyjścia na świat wnuczki. Będzie czas na wypoczynek oraz realizację swoich pasji.

Aleksander Rybski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Całe swoje życie zawodowe spędził w murach tej zasłużonej, obchodzącej w tym roku 200 lat istnienia szkoły.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020