Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
03/07/2022 - 15:40

Setka młodych artystów z całego świata w Sączu. Najlepsi dadzą koncert

Tyle wokalnych talentów naraz…. Nowy Sącz od blisko tygodnia gości młodych wokalistów, uczestników Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek". Ileż się u nas działo. Były warsztaty, występy i walka o konkursowe Grand Prix.

Do Nowego Sącza przyjechała ich setka.  Festiwal to nie tylko rywalizacja, ale także  doskonalenie warsztatu. Młodzi uzdolnieni artyści ćwiczyli pod okiem fachowców.  Zajęcia wokalne prowadzili pracownicy i studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, warsztaty taneczne i choreograficzne trenerzy z sądeckiego Pałacu Młodzieży. Dla młodych wokalistów to była nie tylko nauka i konkretne efekty, ale także dużo zabawy i radości.

Czytaj też Jak poszedł ósmoklasistom majowy egzamin? CKE podsumowała wyniki, wszystko jasne 

To już tradycja, że uczestnicy kolejnych edycji Festiwalu przyjeżdżają do Krynicy. Nie tylko, żeby podziwiać uroki uzdrowiska, ale przede wszystkim, aby koncertować. Ich występ był próbą generalną przed koncertem laureatów w Parku Strzeleckim. Mali artyści gościli też w sądeckim ratuszu.

Czytaj też Nowy hit dla turystów. Zbudowali pod Sączem platformę widokową [ZDJĘCIA]

Dziś najważniejszy dzień festiwalu. W amfiteatrze w sądeckim Parku Strzeleckim odbędzie się koncert laureatów. To podsumowanie blisko tygodniowego, artystycznego maratonu i czas na przedstawienie szerokiej publiczności najlepszych głosów wybranych przez konkursowe jury, które ogłosi kto jest zdobywcą głównej nagrody Grand Prix. Początek koncertu o godzinie 17. Oj, będzie się działo! ([email protected]) fot. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek".  

Nowy Sącz od blisko tygodnia gości młodych wokalistów, uczestników Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek"
Ileż się u nas działo. Były warsztaty, występy i walka o konkursowe Grand Prix.


Dziękujemy za przesłanie błędu