Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
02/12/2020 - 14:30

Sesja w Korzennej, czyli dotacje dla OSP i 47 ton żywności dla potrzebujących

W poniedziałek, 30 listopada br. samorządowcy Korzennej obradowali podczas XXIV zwyczajnej sesji rady gminy w Centrum Społeczno – Kulturalnym, zlokalizowanym nieopodal gminnego Ośrodka Zdrowia. Wójt przedstawił radnym sprawozdanie ze swojej działalności w okresie między sesjami. Przeczytajcie, co jeszcze działo się podczas posiedzenia.

Obrady poniedziałkowej sesji przebiegały w spokojnej atmosferze. Samorządowcy uzyskali wymagane kworum – tylko jeden radny był nieobecny. Minutą ciszy radni uczcili śp. Jana Cisonia, wieloletniego sołtysa Słowikowej – człowieka o wielkim sercu i jednego z najbardziej zaangażowanych działaczy społecznych w regionie.

Podczas posiedzenia wójt gminy Leszek Skowron podkreślił, że gmina – mimo trudnego, covidowego roku – realizuje bardzo dużo inwestycji. – Można byłoby przypuszczać, że ze względu na trudności będziemy robić znacznie mniej, a realizujemy właściwie wszystko, co zaplanowaliśmy – mówił wójt. Radni uchwalili niewielkie zmiany w budżecie oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy. Przedmiotem obrad były również uchwały dotyczące wysokości stawek podatku od nieruchomości i od środków transportowych, które nie wymagały dodatkowych wyjaśnień.

Czytaj też: Firmy z całego kraju walczą o budowę sali gimnastycznej w tej miejscowości 

Samorządowcy przegłosowali inicjatywę udzielenia dotacji celowych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Janczowej i w Mogilnie. Część środków pochodzi z zasobów własnych, inne z kolei pochodzą z dofinansowania. Warto jednak wspomnieć, że nie wszystkie wnioski o dotacje jednostki mogą składać bezpośrednio – niektóre trzeba składać za pośrednictwem gminy, która następnie przekazuje środki OSP. Za podjęciem obydwu uchwał opowiedzieli się wszyscy radni.

W ramach wolnych wniosków i zapytań wójt gminy Leszek Skowron zwrócił uwagę na działalność Stowarzyszenia "Korzenie", które swoim zaangażowaniem wspiera mieszkańców Korzennej, dostarczając najbardziej potrzebującym paczki żywnościowe. Udało się zgromadzić aż 47 ton żywności. Wójt złożył specjalne podziękowania prezesowi organizacji Andrzejowi Kubiszowi. Na tym zakończono obrady sesji. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu