Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
12/12/2018 - 13:10

Sesja jak ekspres. Od razu klepnęli pensję starosty i składy komisji

Podczas gdy radni Nowego Sącza kłócą się bez opamiętania w czasie niemal wszystkich głosowań, w powiecie nowosądeckim kolejna, druga już sesja przebiegała w ekspresowym tempie. Nie było sporów, dyskusji i kłótni podczas ustalania składów komisji nowej rady. Wszystko poszło szybko i sprawnie.

W powiecie nowosądeckim wybory samorządowe przewrotu nie przyniosły. Nadal rządzi Prawo i Sprawiedliwość, które nieco zwiększyło stan posiadania z piętnastu do dziewiętnastu mandatów. Jest i opozycja, którą stanowi zupełnie nowy klub pod nazwą Wspólnota Małopolska, który od samego początku deklarował chęć współpracy. Dowiodła tego dzisiejsza, druga już sesja podczas której radni przegłosowali skład komisji. Nie było sporów, dyskusji i kłótni. Wszystko poszło szybko i sprawnie, niema w ekspresowym tempie.

Czytaj też Pławiaka chwalili, Kwiatkowskiego wybrali na starostę. Dobra zmiana?

Przewodniczącym komisji rewizyjnej. został Michał Nowak, zastępcą  Andrzej Gancarz, sekretarzem jest Emil Bodziony, dwaj członkowie to Franciszek Kantor i i Tadeusz Zaremba.

Skład Komisji Skarg Wniosków i Petycji. Przewodnicząca to Joanna Szewczyk-Kubacka, wiceprzewodniczący to Piotr Ogorzałek. trzej członkowie to Emil Bodziony, Krzysztof Bodziony i Antoni Poręba.

Sprawnie przebiegło też ustalenie składu stałych komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego

Przewodniczący Komisji Rady Powiatu Nowosądecki

Komisja Bezpieczeństwa - Józef Świgut

 Komisja Edukacji - Andrzej Gancarz

Komisja Kultury i Ochrony Dóbr Kultury - Krzysztof Bodziony

Komisja Mienia i Infrastruktury - Antoni Poręba

Komisja Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa - Wiktor Obrzut

Komisja Polityki Społecznej - Ewa Zielińska

Komisja  Promocji Powiatu, Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Współpracy Międzynarodowej - Marcin Bulanda

Komisja Statutowa - Tadeusz Zaremba

Komisja Turystyki i Sportu - Stanisław Sułkowski

Komisja Zdrowia i Uzdrowisk - Wiktor Durlak

Do Wspólnej  Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego delegowano Edwarda Ciągło i Ryszarda Poradowskiego

Dyskusji i sporów nie było też przy głosowaniach nad wysokością diet powiatowych radnych i wysokością pensji starosty Marka Kwiatkowskiego.

Czytaj też W powiecie władzę ma PiS, ale wyrosła nowa opozycja. Czy będą robić dym?

Diety radnych pozostają takie jak w poprzedniej kadencji. Zwykły radny otrzyma 1600 złotych, 1700 złotych, ci którzy pełnią funkcję wiceprzewodniczący komisji, przewodniczący komisji dostaną 1800 złotych.

Nie było też decyzyjnej rewolucji w sprawie ustalania pensji dla  nowego starosty Marka Kwiatkowskiego.  Za miesiąc pracy otrzyma blisko 11 tysięcy złotych. Dokładnie 10 tys. 940 złotych brutto. Na takie uposażenie składa się wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5 tys. złotych, do tego dochodzi dodatek za wysługę lat, w wysokości tysiąca złotych, dodatek specjalny 2 tys. 840 złotych i dodatek funkcyjny 2 tys. 100 złotych.

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu