Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
12/08/2020 - 14:25

Serio, opona z auta na trasie rowerowej? Od razu zróbmy ścieżki na wysypisku

Jesteśmy, chyba wszyscy, w stanie zrozumieć, że kosze na śmieci w miejscach przeznaczonych do rekreacji mogą stać się przepełnione w ciągu jednego słonecznego dnia. Ale żeby przy trasie rowerowej leżała opona samochodowa?

Serio, opona z auta na trasie rowerowej? Od razu zróbmy ścieżki na wysypisku

O tym, że jazda na rowerze to obecnie jedna z najpopularniejszych form wypoczynku w naszym regionie chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Tyle, że wiele tras rowerowych błyskawicznie zmienia się w wysypiska śmieci choć wzdłuż tras są kosze a nawet kontenery na odpady. Zdjęcia załączone do publikacji przesłała nam nasza Czytelniczka, która komentuje widok tak: - Te zdjęcia zrobiłam przy nowej ścieżce rowerowej koło Kamienicy gdzie są zrobione ławeczki  i urządzenia do ćwiczeń. Mniej więcej w połowie trasy. Są dalej duże kontenery na śmieci. Jednak ludzie nie dbają o czystość i wyrzucają odpady jak chcą.

Serio, opona z auta na trasie rowerowej? Od razu zróbmy ścieżki na wysypisku

Zobacz też: Wiecie co to jest? To będzie wielki hit naszego regionu!

Rozumiemy, że zabrakło w koszach miejsca na plastikowe lub szklane opakowania na napoje albo na puszki, papierki po słodyczach czy innych smakołykach. To sygnał dla władz miasta, że przy ładnej pogodzie służby miejskie powinny zwiększyć częstotliwość opróżniania koszy. Mamy przecież własną firmę sprzątającą.

Ale żeby przy koszu na trasie rowerowej leżała opona? To już chyba jednak przesada…

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelniczkaDziękujemy za przesłanie błędu