Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
18/06/2019 - 12:55

Sensacji na sesji w Łącku nie było. Wójt ma absolutorium

Wszyscy byli za. Rada Gminy Łącko udzieliła wójtowi Janowi Dziedzinie absolutorium z wykonania budżetu gminy za rok 2018.

Informacje o budżecie, inwestycjach, ochronie środowiska i gospodarce komunalnej, to tylko niektóre zagadnienia, jakie obejmuje raport o stanie gminy za 2018 rok, który podczas ostatniej sesji przedstawił radnym wójt Jan Dziedzina.

Obowiązek sporządzania takiego dokumentu, który muszą przygotować wszystkie samorządy w Polsce wprowadziła ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o samorządzie.

Czytaj też Zdarzy się cud w Maszkowicach? Turystyczny hit i superrobota dla Romów [WIDEO]

Jak zawsze podczas sesji absolutoryjnej kluczowe były kwestie związane z gminnymi finansami.  Ocena założeń budżetowych na rok 2018 została poprzedzona szczegółową analizą i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji Rewizyjnej Rady Gminy. Uzyskane noty były pozytywne.

Wydatki łąckiego samorządu w ubiegłym roku zamknęły się kwotą blisko 96, 3 mln złotych przy zrealizowanych dochodach w wysokości 92, 9 mln złotych.

Czytaj też Nasz rowerowy raj. Zobaczcie mapy gotowych tras, tych które powstają i powstaną

Uchwała o udzieleniu wotum zaufania została przegłosowana jednogłośnie. Absolutorium to jeden z najważniejszych, ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością wójta.

[email protected]  fot. UG Łącko.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020