Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
11/07/2014 - 14:00

Sejm: Minister Sienkiewicz również obroniony przez koalicję

Sejm odrzucił wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie szefa ministerstwa spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Za wnioskiem głosowało 213 posłów, przeciw 235, jeden poseł wstrzymał się od głosu.
Wniosek Prawa i Sprawiedliwości był skutkiem opublikowania w połowie czerwca przez "Wprost" nagrań rozmów między innymi Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką.

W nagraniu z lipca 2013 r. słychać jak Sienkiewicz rozmawia z Belką o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS. Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz noweli ustawy o banku centralnym.

Głosowanie w sprawie wniosku PiS o odwołanie szefa MSW opóźniło się o kilka godzin. Powodem było spięcie w koalicji.
Tuż przed głosowaniem były szef PSL Waldemar Pawlak zaproponował, aby ogłosić przerwę w posiedzeniu Sejmu do 22 lipca, aby w tym czasie prokurator generalny w trybie nadzoru nad prokuraturą i premier w trybie nadzoru nad CBA, przedstawili Sejmowi informację - czy są poważne zarzuty wobec posła Jan Burego.

Z kolei obecny prezes PSL Janusz Piechociński złożył w piątek w Sejmie dwa wnioski - o informację rządu ws. czwartkowego przeszukania CBA w biurze Jana Burego, a także ws. zwołania w trybie pilnym posiedzenia sejmowej speckomisji.

Wczoraj CBA przeszukało biuro posła PSL w Rzeszowie. Agenci CBA i prokuratorzy sprawdzili też pomieszczenia wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza z PO. Chodzi o powoływanie się na wpływy w resorcie infrastruktury, w zamian za korzyść majątkową lub osobistą, przedstawione dwóm biznesmenom z branży paliwowej z Leżajska.

(jg) Źródło: Interia.pl, fot. Sejm - Rafał Zambrzycki


 






Dziękujemy za przesłanie błędu