Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
27/11/2022 - 15:10

Scena Emaus w Nowym Sączu w lirycznych klimatach. Wystąpili wspaniali artyści [ZDJĘCIA]

Była to wspaniała, liryczna uczta nie tylko dla melomanów. Było studyjnie i bardzo kameralnie. Działająca od niedawna w Nowym Sączu Scena Emaus znowu rozbrzmiewała wspaniałą muzyką. W koncercie jesiennym wystąpili: Małgorzata Przędzak (śpiew) i Zbigniew Żuk (fortepian). Kto przyszedł w sobotni wieczór do siedziby Wspólnoty Emaus przy ul Szwedzkiej 18, nie żałował.

Czytaj także: Planowane inwestycje drogowe w Nowym Sączu w 2023 roku. Jest tam twoja ulica? (cz. II)

Późna jesień to pora roku, za którą nie wszyscy przepadają. Jednak to dobra pora, właśnie na jesienne liryczne klimaty. I taki był ten koncert wspaniałych artystów: Małgorzaty Przędzak (śpiew) i Zbigniewa Żuka (fortepian, wyjątkowo zastąpił fortepian elektroniczny).

Kto znalazł czas w sobotni wieczór i przyszedł do siedziby Domu im. św. Brata Alberta był usatysfakcjonowany. Koncert w wykonaniu tego artystycznego duetu był bardzo nastrojowy. Aż przyjemnie było słuchać ponadczasowych piosenek wybitnych polskich autorów i przepięknych klasycznych utworów między innymi Ludwiga van Beethovena, Agnieszki Osieckiej, Ewy Rzemienieckiej i Aleksandra Wojciechowskiego, Jonasza Kofty i autorskich kompozycji Zbigniewa Żuka.

Czytaj także: Inwestycje drogowe w Nowym Sączu w 2023 roku. Jest tam twoja ulica? (cz. I)

W wykonaniu tego artystycznego duetu można było posłuchać między innymi pięknych piosenek: „Tańczące Eurydyki”, które śpiewała Anna German, „Uciekaj moje serce”, którą śpiewał Seweryn Krajewski, „Jej portret”, którą śpiewał Bogusław Mec ale też na przykład „Sonaty księżycowej” Ludwiga van Beethovena, „Samby” Zbigniewa Żuka.

Na koncert wstęp był wolny.

Kameralna Scena Emaus przy ul. Szwedzkiej 18 w Nowym Sączu funkcjonuje od czerwca tego roku. Jest to pomysł Roberta Opoki, dyrektora Domu im. św. Brata Alberta w Nowym Sączu.

- Jest to miejsce dla artystów i pasjonatów – powiedział Sądeczaninowi Robert Opoka. – Scena Emaus jest przestrzenią do nieskrępowanej wymiany myśli opartej na fundamencie, który stanowi szacunek, tolerancja i akceptacja różnorodności naszych doświadczeń i wynikających z nich postaw.

Jak mówi pomysłodawca tego przedsięwzięcia artyści na Scenie Emaus dzielą się swoim doświadczeniem, emocjami i szczerością przekazu. A…wydarzenie nie kończy się w chwili, gdy gasną światła sceny.

O artystach czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Scena Emaus w Nowym Sączu w lirycznych klimatach. Wspaniali Małgorzata Przędzak i Zbigniew Żuk [ZDJĘCIA]
Późna jesień to pora roku, za którą nie wszyscy przepadają. Jednak to dobra pora, właśnie na jesienne liryczne klimaty. I taki był ten koncert wspaniałych artystów: Małgorzaty Przędzak (śpiew) i Zbigniewa Żuka (fortepian, wyjątkowo zastąpił fortepian elektroniczny).


Dziękujemy za przesłanie błędu