Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
30/06/2022 - 17:45

"Sądeczanin HISTORIA" w Krynicy. Uroczystości upamiętniające ofiary holokaustu

Mija 80. rocznica wymordowania przez Niemców społeczności żydowskiej, mieszkającej przed II wojną światową w Krynicy-Zdroju. W uzdrowisku odbędą się (7 lipca) uroczystości z udziałem m.in: autorów kwartalnika "Sądeczanin HISTORIA", które upamiętnią ofiary holokaustu.

Mija 80. rocznica wymordowania przez Niemców społeczności żydowskiej, mieszkającej przed II wojną światową w Krynicy-Zdroju. Niegdyś wpisywała się ona nie tylko w życie kurortu, ale także okolicznych miejscowości. Większość mieszkańców zginęła w obozie zagłady w Bełżcu oraz w gettach Nowego i Starego Sącza oraz Grybowa.

W uzdrowisku 7 lipca zaplanowane są wydarzenia, upamiętniające ofiary holokaustu: o godz. 16. odbędzie się pamięci na cmentarzu żydowskim przy ul. Polnej, natomiast o godz. 16. 30-spotkanie w Bibliotece Publicznej, z autorami kwartalnika "Sądeczanin HISTORIA".

Organizatorzy: "Sądeczanin HISTORIA", Sądecki Sztetl - Ludzie, Nie Liczby, Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju. (MK) fot. Krynica. Cadyk Halberstam z Bobowej z grupą ortodoksyjnych Żydów. Dwudziestolecie międzywojenne - ze zbiorów Justyny Maternickiej.Dziękujemy za przesłanie błędu