Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
11/02/2020 - 18:20

Sądeczanin Bartłomiej Orzeł został wicedyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu

Pochodzący z Nowego Sącza, Bartłomiej Orzeł został nowym zastępcą dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu.

To już pewne. Bartłomiej Orzeł, sądeczanin, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyjął propozycję objęcia funkcji zastępcy dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu.

- Po spotkaniu premierem Mateuszem Morawieckim, minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejczuk oraz dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu (COS) - Mateuszem Grzybowskim, zgodziłem się przyjąć to wyróżnienie. Dziękuję, szczególnie premierowi Morawieckiemu, za zaufanie, bo mimo mojego młodego wieku otrzymałem tak ważne zadanie - dzieli się nowiną Bartłomiej Orzeł.

-To dla mnie nowy rozdział w życiu oraz możliwość wykorzystania doświadczenia z sektora prywatnego i działalności naukowej, w zarządzaniu instytucją budżetową, którą  jest Centralny Ośrodek Sportu, zajmujący się przygotowaniem sportowców, w tym kadry narodowej, do udziału w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich oraz rywalizacji międzynarodowej.

Czy Orzeł nadal  będzie w gronie doradców premiera Morawieckiego? - Tak, ale z tą różnicą, że nie będę teraz pracownikiem etatowym Zespołu Ekspertów Prezesa Rady Ministrów - potwierdza informację Bartłomiej Orzeł. 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum Bartłomieja Orła, nowysacz.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)