Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
07/04/2017 - 07:30

Sądeczanie upamiętnią ofiary Katynia i katastrofy pod Smoleńskiem

W sądeckim ratuszu, w kościele św. Kazimierza oraz na Falkowej odbędą się w poniedziałek (10 kwietnia) uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej i tych, którzy siedem lat temu zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Uroczystości, na które zaprasza prezydent Ryszard Nowak, rozpoczną się już w niedzielę (9 kwietnia) mszą świętą o godz. 10.30 w bazylice św. Małgorzaty w intencji honorowych obywateli miasta Nowego Sącza - prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i prezydenta RP na Wychodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz wszystkich ofiar katastrofy rządowego tupolewa.

W poniedziałek – 10 kwietnia o godz. 8.30 odbędzie się apel poległych. Kilkanaście minut później rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Potem nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą honorowych obywateli miasta w sądeckim ratuszu. 

Kolejnym punktem programu będzie otwarcie wystawy fotograficznej Pro memoria, prezentującej prezydentów RP - Lecha Kaczyńskiego i  Ryszarda Kaczorowskiego podczas wizyt w Nowym Sączu oraz Szefa Sztabu Generalnego WP gen. Franciszka Gągora.

Poniedziałek to także dzień wspomnienia zbrodni katyńskiej. O godz. 11. w kościele pw. św. Kazimierza rozpocznie się uroczysta msza święta, a po jej zakończeniu przedstawiciele Związku Sybiraków oraz władze samorządowe miasta i powiatu złożą wiązanki kwiatów pod  Tablicami Katyńskimi. 

Przewodniczący os. Falkowa – Artur Czernecki, 10 kwietnia zaprasza na apel pamięci do Lasu Falkowskiego o godz.16.30. W uroczystości uczestniczyć będzie Karpacki Oddział Straży Granicznej z Nowego Sącza , który wystawi wartę honorową.

W programie:

16.30 - Apel pamięci – KOSG Nowy Sącz

16.40 - Wspólna modlitwa za poległych – ks. dr Jerzy Jurkiewicz

16.50 - Złożenie wiązanek

(KB)

Fot. arch.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu