Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
21/02/2019 - 15:10

Sądeckie Targi Książki to też promocja kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA”

Podczas Sądeckich Targów Książki – imprezy towarzyszącej gali konkursu im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się również promocja drugiego numeru kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA”. Ten numer - pod redakcją Łukasza Połomskiego - poświęcony jest wielokulturowej Sądecczyźnie.


Redaktorem naczelnym drugiego numeru kwartalnika jest dr Łukasz Połomski. Promocja rozpocznie się o godz. 14 na stoisku portalu Sądeczanin.info. Podczas promocji można będzie kupić kwartalnik. Jest on poświęcony zagadnieniu wielokulturowości Sądecczyzny. W publikacji są prezentowane najlepsze teksty obejmujące te kwestie.

- Można będzie przeczytać o historii m.in. Żydów, Romów, Łemków i Niemców zamieszkujących na Sądecczyźnie – mówi dr. Łukasz Połomski, redaktor naczelny kwartalnika „Sądeczanin Historia”. – Tej odległej, ale także tej trudnej. Sądecczyzna była i jest wielokulturowa.

W drugim numerze kwartalnika znalazły się teksty: dr. Łukasza Połomskiego, Jakuba Marcina Bulzaka, Sławomira Wróblewskiego, Sylwestra Rękasa, Antoniego Kroha, Moniki Szewczyk, Stanisław Krycińskiego, Magdaleny Kościółek i Arkadiusza Herzberga.

Zapraszamy także w poniedziałek (25 lutego) o g. 17 do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, gdzie odbędzie się promocja kwartalnika. Wydarzeniu będzie towarzyszyć debata historyków tworzących pismo: 

Hasłem rozmowy będzie pytanie "Wielokulturowość: błogosławieństwo czy przekleństwo?", a debatę poprowadzi Tomasz Kowalski, redaktor naczelny portalu Sądeczanin.info i miesięcznika Sądeczanin. Dyskutować będą ze sobą: Jakub Bulzak, Sławomir Wróblewski, Sylwester Rękas, Łukasz Połomski i Artur Franczak. 

W czasie spotkanie będzie można nabyć wydawnictwo w cenie 10 zł.  Wydarzenie wpisuje się w cykl spotkań z książką, które prowadzi Sądecki Sztetl. To będzie już XI Sztetlowy Cheder.
[email protected] Fot. sądeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020