Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
10/07/2020 - 16:00

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe dostało nowe "wypasione" karetki [ZDJĘCIA]

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaci się o cztery nowe karetki. Wartość ambulansów to blisko 2,5 mln złotych. Dwa z nich już przyjechały do Nowego Sącza. Trafią do podstacji w Łącku i Krynicy.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk przekazali dzisiaj kluczyki kierowcom ambulansów.

- Dzięki tym karetkom wymieniamy stary tabor na nowoczesny sprzęt. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku, kiedy ten sprzęt służy do ratowania zdrowia i życia ludzkiego - mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Przypomnę, że w kilka miesięcy temu udało nam się pozyskać trzy nowe karetki. Teraz mamy kolejne dwie, a do końca wakacji przyjadą do nas następne dwa ambulanse. Wszystko to sprawia, że praca kierowców i ratowników będzie jeszcze bardziej skuteczna.

- Ambulanse są wyposażone w sprzęt medyczny, sprzęt do łączności i teleinformatyczny w standardzie Państwowego Ratownictwa Medycznego - mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. - Na wyposażeniu każdej karetki znajduje się urządzenie do dekontaminacji pojazdu, co nabiera szczególnego znaczenia w dobie pandemii.

Sprzęt medyczny który znajduje się w karetkach to m.in.: automatyczne urządzenie do kompresji klatki piersiowej, respirator, defibrylator  i zestaw transportowy (nosze).

Wartość czterech ambulansów to 2 miliony 480 tysięcy złotych. Pieniądze na ich zakup pochodzą Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)