Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
03/05/2019 - 17:50

Sądeckie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Kwiaty pod pomnikiem marszałka

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbyły się w patriotyczne uroczystości. Ich główna część miała miejsce przy pomniku Stanisława Małachowskiego.

Po zakończeniu Mszy Świętej w Bazylice św. Małgorzaty, uczestnicy tego wydarzenia przeszli na ulicę Piotra Skargi, a dokładniej na Plac 3 Maja, gdzie składano okolicznościowe wiązanki. Całość poprowadził Janusz Michalik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, a za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Łososiny Dolnej.

Rozpoczęcia dokonał Prezydent Nowego Sącza. - Rodacy, Sądeczanie. Bardzo się cieszę, że się dzisiaj razem spotykamy, w dniu naszego bardzo ważnego święta państwowego i kościelnego. Jesteśmy razem, choć wiele nas dzieli. Ale wszyscy myślimy o 3 Maja jako o święcie, które łączy. Przez wieki Polacy udowadniali, że są wyjątkowym narodem. Właśnie 3 maja mamy takie wewnętrzne poczucie, że możemy dużo zrobić dla kraju i dla naszego regionu. Wspólnie. Niech się święci 3 maja. Życzę miłych obchodów, wielu dobrych chwil w gronie rodziny, zadumy oraz myślenia o tym, co możemy zrobić dla polski, dla naszej ojczyzny i dla nas, Sądeczan - powiedział prezydent Ludomir Handzel

Następnie w imieniu władz miasta prezydent wraz z wiceprezydent Magdaleną Majką złożył kwiaty pod pomnikiem Stanisława Małachowskiego. Uczynili to również starosta Marek Kwiatkowski i jego zastępcą Antoni Koszyk. Ponadto do uroczystości przyłączyli się posłowie Barbara Bartuś, Andrzej Czerwiński i Arkadiusz Mularczyk. W imieniu radnych miejskich wiązankę składała przewodnicząca Iwona Mularczyk. Ponadto przedstawiciele służb mundurowych, a także delegacje NSZZ Solidarność. 

Na zakończenie uroczystości odegrano pieśni patriotyczne w wykonaniu Parafialno-Gminnej Orkiestry Dęta z Łososiny Dolnej. Pomimo deszczowej aury frekwencja dopisała.

MŚ ([email protected])

Uroczystość 3 Maja
Składanie wiązanek pod pomnikiem Stanisława Małachowskiego


Dziękujemy za przesłanie błędu