Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
17/03/2017 - 06:10

Sądeckie Młode Talenty: Izabela Szafrańska, kolekcjonerka nagród o anielskim głosie.

Izabela Szafrańska to triumfatorka Kategorii studenci III edycji Sądeckich Młodych Talentów. Wokalistka z Lipnicy Wielkiej (obecnie studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku) ma na swoim koncie laury na wielu festiwalach, a także udział w programie Must be the Music – Tylko Muzyka, gdzie wraz z zespołem El Saffron doszła do finału.

Przed rokiem podczas III Sądeckich Młodych Talentów Izabela Szafrańska wykonała piosenkę „Tą uliczką” Jana Kondraka, którą zahipnotyzowała publiczność i jury. Nikt nie miał wątpliwości, że zasłużyła na pierwsze miejsce.

Zobacz: Śpiewasz? Grasz? Zgłoś się na przesłuchanie! Szukamy muzycznych talentów

Wokalistka swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Zespole Folklorystycznym „Lipniczanie”. Przez kilka lat uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, gdzie uczyła się gry na pianinie. Potem trafiła pod opiekę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Przełomowym momentem w jej muzycznej karierze było założenie wraz z siostrami i przyjaciółmi  zespołu  El Saffron, inspirującego się kulturą Żydów Sefardyjskich.

Najważniejsze osiągnięcia Izy z ostatnich lat, oprócz triumfu w Sądeckich Modych Talentach, to: I miejsce w konkursie 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki - Krakowski Festiwal Piosenki; I miejsce w Konkursie Piosenki XXIII Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie na Roztoczu; zdobycie Nagrody Wykonawczej im. Bogdana Krawca podczas 27 Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską; I nagroda na XX Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkaniach z Poezją Autorską „Oranżeria 2015 ”; II nagroda w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce „ Wiara, Nadzieja, Miłość ”;

W jej kolekcji jest też I miejsce w III Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej; nominacja do wzięcia udziału w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German, który odbył się w dniach od 9-10 października 2015 r. w Ciechocinku (finał krajowy) oraz udział w międzynarodowym finale w Moskwie; Grand Prix im. Andrzeja Tymczyszyna podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze 2015”; Nagroda  dla zespołu El Saffron podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”; I nagrodę podczas 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2016 oraz Nagroda im. Dra Jerzego Masiora.

Zobacz:
Sądeckie Młode Talenty: Krystian Kubowicz to wschodząca gwiazda
Sądeckie Młode Talenty: Kinga Kurowska, wspaniały głos i wrażliwe serce
Sądeckie Młode Talenty: rok temu jury oczarowała Wiktoria Tokarczyk

(JB), fot. JB

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik