Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
03/04/2024 - 19:10

Sądeckie Hospicjum chce się rozbudowywać. List intencyjny podpisany

Sądeckie Hospicjum i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy są placówkami, które od kilku lat wpisują się w mapę Nowego Sącza. Służą ludziom chorym, potrzebującym stałej, specjalistycznej opieki. Dzisiaj prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum podpisali list intencyjny, na mocy którego miasto przekaże hospicjum kolejny teren pod jego rozbudowę.

Jak potrzebne są takie placówki i jakie jest na nie zapotrzebowanie wiedzą ci, których ktoś z bliskich trafił czy to do hospicjum czy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. W takich placówkach wolne miejsca bardzo szybko się zapełniają, bo ludzi chorych, wymagających stałej, specjalistycznej opieki nie brakuje w Nowym Sączu.

Sądeckie Hospicjum oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy starają się zapewnić od lat jak najlepszą opiekę osobom, które trafiają do tych placówek, ale wiadomo, że potrzeba jest więcej miejsc dla ludzi chorych i wymagających opiekuńczego wsparcia.

Dzisiaj prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum podpisali list intencyjny. Co to oznacza?

- Po kilku miesiącach rozmów, w Sądeckim Hospicjum podpisaliśmy list intencyjny, związany z przekazaniem kolejnego terenu dla potrzeb Sądeckiego Hospicjum – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Dyrektor Sądeckiego Hospicjum chce rozbudować ten obiekt o dodatkowe skrzydło, w którym mieściłby się Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Wsparcie miasta w tym zakresie jest naturalne.

Jest już przygotowany wniosek do Rady Miasta Nowego Sącza o przekazanie tego miejskiego terenu na przynajmniej 30 lat na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Po to, by mogła tam być zrealizowana tak potrzebna inwestycja.

- Chcemy rozbudować Sądeckie Hospicjum o nowe skrzydło – powiedział „Sądeczaninowi” Mieczysław Kaczwiński, dyrektor hospicjum. – Parter nowego skrzydła będzie przeznaczony dla hospicjum, a na piętrze będą miejsca w ramach Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Teren, który miasto nam przekaże musi być wydzielony. Nowe skrzydło powinno stanąć w ciągu dwóch lat.

Byłoby budowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Obecnie w Sądeckim Hospicjum i Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym są łącznie 73 miejsca.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu