Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
29/09/2018 - 07:55

Sądecki szpital potrzebuje sprzętu medycznego. Pomóż i zagłosuj na projekty

Szpital im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu stara się, w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na 2019 rok, o zakup specjalistycznej aparatury medycznej. Będzie wykorzystywana w leczeniu chorych cierpiących na choroby układu krążenia oraz dla poradni i oddziału ginekologiczno-położniczego.

Sądecki szpital złożył do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dwa projekty: „Profilaktyka chorób układu krążenia” i „Opieka perinatalna”.

Pacjenci cierpiący na schorzenia związane z układem krążenia leczeni są nie tylko na oddziale kardiologicznym. Chorzy cierpiący na tego rodzaju schorzenia trafiają także na oddział internistyczny, czy pulmonologiczny

- Taki sprzęt powinien znajdować się także na oddziale geriatrycznym, który planujemy otworzyć w budynku, w którym obecnie funkcjonują oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny z intensywną terapią – mówi Elżbieta Jasińska, koordynator zespołu ds. sprzedaży w sądeckim szpitalu. – Osoby w starszym wieku, które będą leczone na oddziale geriatrycznym wymagają przeprowadzania różnych badań m.in. np. wykonania echo serca.

Szpital stara się o nowe, kardiomonitory, pompy infuzyjne do podawania leków, aparaty do mierzenia ciśnienia. Tego sprzętu medycznego nigdy nie jest za dużo. Do budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego na 2019 rok kierownictwo sądeckiego szpitala złożyło jeszcze jeden projekt związany z zakupem specjalistycznej aparatury medycznej dla oddziału ginekologiczno-położniczego oraz poradni ginekologicznej.

- Projekt obejmuje zakup leżanek ginekologicznych, ale także aparatu USG, czy KTG. – dodaje Jasińska. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców regionu do głosowania na wspomniane dwa projekty. Można głosować tylko na jeden projekt za pośrednictwem internetu, albo karty do głosowania, którą można pobrać ze strony internetowej: www.bo.malopolska.pl. Można ją wrzucić do urny w budynku przy ul. Jagiellońskiej 52.

Na projekty do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na 2019 rok głosujemy do 5 października br.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe