Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 lipca. Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
24/05/2019 - 13:10

„Sądecki Diament 2019”. Finał konkursów. Oglądaj relację LIVE

Rewelacyjnie śpiewają, grają na instrumentach, konstruują roboty, pasjonuje ich historia regionu. Są zdolni i ambitni. Każdy z nich jest wyjątkowy i każdy marzy o sukcesie i o sławie. Dziś mają swój wielki dzień. Galę „Sądeckich Diamentów” i finał wielkiej rywalizacji. Najlepszych z najlepszych możecie oglądać podczas transmisji LIVE, albo przyjść do auli im. profesora Andrzeja Bałandy w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy Al. Wolności 40, dawne Kino Krokus.

Godz. 16.20 Ogłoszenie wyników konkursu  Muzyczne Talenty

Jury w składzie Marcin Królikiewicz, Katarzyna Citak, Mariola Pater, Piotr Krzywdziński, Wacław Cieślik – Kordian przyznało cztery nagrody. Laureaci to dwa zespoły -   The Sunflowers i   Trio De Chicas  oraz dwóm  solistkom, Karolinie Mazur i Katarzynie Czup.  

W głosowaniu na sms-y zwyciężył grający na heligonce Jakub Szwala.

Przyznano także trzy wyróżnienia, które otrzymali Emilia Gurgul, Zespól Hamra i Karolina Niepsuj.

Godz. 16. 10 Interesują się nowościami technologicznymi, lubią konstruować i programować… tacy są uczestnicy kolejnej już edycji konkursu organizowanego przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin, Fundację Sądecka oraz Warsztaty Robotów.

- Poziom konkursu jest bardzo wysoki. Ci, którzy znaleźli się w finale potrafili zrobić takie cuda jak rozrusznik serca czy robot, który potrafi składać ubrania.  Wygrała drużyna  Konrada Gronia z Zespołu Szkól nr 4 w Nowym Sączu. Uczniowie zrobili model bramy garażowej  na czujniki odległości i czujniki koloru.  

Godz. 15.45  Ogłoszenie wyników konkursu Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”

Przez godzinę pisali test, potem zmagali się z pytaniami części ustnej. Teraz odbierają nagrody. Dwudziestka najlepszych z najlepszych. To chodzące encyklopedie. Wiedzą wszystko o historii regionu. To młoda naukowa elita Sądecczyzny. Najlepsi z najlepszych zostali stypendystami Fundacji. im. Braci Potoczków.

Uczniowie szkół podstawowych – Wiktor Pater, Mikołaj Socha, Szymon Kasprzyk

Uczniowie gimnazjów – Jakub Mamczyk, Maria Sztaba, Faustyna Bielak

Uczniowie szkoł średnich Gabriela Wolak, Julia Oleksy, Karolina Hebda.

Godz. 15.25 Wielka galę prowadzą Monika Fikiel-Szkarłat i Przemysław Bawołek z Fundacji Sądeckiej.

- Projekt Sądecki Diament powstał z inicjatywy Zygmunta Berdychowskiego – prezesa Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”, założyciela Fundacji Sądeckiej. Został opracowany z myślą o najzdolniejszych uczniach z sądeckich szkół i studentach -  przypomina Monika Fikiel- Szkarłat. - Program wspiera tych młodych ludzi, którzy przejawiają talenty naukowe, artystyczne i sportowe.  

- Projekt ma charakter systemowy, a w jego realizację zaangażowane są różne podmioty środowiska oświatowego, tworzące koalicję na rzecz wspierania i rozwijania uzdolnień uczniów – dodaje Przemysław  Bawołek.

Godz. 15. Napięcie sięga zenitu.  Już za chwilę, już za moment poznamy zwycięzców wszystkich konkursów, poznamy  Sądeckie  Diamenty.  Kto jest najbardziej obiecującym młodym artystą? Kto ma w małym palcu technologiczne nowości, kto wykazał  się  największą wiedzą z historii Nowego Sącza i regionu?

godz. 14. 20 Młodzi artyści sięgnęli po przeróżny repertuar. Można było usłyszeć wielkie przeboje polskich i zagranicznych gwiazd.  Wspaniale grali na gitarach i akordeonach.  Każdy dał z siebie wszystko. Teraz napięcie sięga zenitu. Jury udało się na narady. Czy dyskusja będzie gorąca. Ile potrwa?

Godz. 14. Czy czeka ich sława na wielkiej scenie? Czy będą nagrywać płyty?  Czy będą mieć rzesze wiernych fanów? Tego pragną  Sądeckie Młode Talenty. Jedni śpiewają tak, że aż zapiera dech, inni grają tak na instrumentach, że można dostać zawrotu głowy. W konkursowej rywalizacji okazali się najlepsi. Teraz mają swój wielki dzień, śpiewają w finale konkursu podczas  uroczystej gali „Sądeckie Diamenty”. Kto wygra? Możecie o tym zdecydować wysyłając sms na swojego faworyta.

Godz. 13.30 "Moje Miasto – Moja Duma – Mój Region – Moja Duma”, „Sądeckie Młode Talenty”, konkurs innowacji „Nowy  Sącz. Nowe Technologie” – laureatów tych trzech konkursów poznamy już dziś podczas gali. Zapraszamy już teraz  do oglądania występów młodych artystów do auli PWSZ (dawne kino Krokus). Finał gali i wręczenie nagród odbędzie  o godzinie 15.

jagienka.michalik@sadeczanin.info i.michalec@sadeczanin.info, fot. ES, IM

Sądecki Diament
Sądecki Diament


Dziękujemy za przesłanie błędu