Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
05/06/2020 - 14:40

Sądecka "Dwójka" jest już gotowa do matury. Do egzaminu przystąpi 326 uczniów

Już w najbliższy poniedziałek (8 czerwca) w całej Polsce rozpoczną się egzaminy maturalne. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Egzamin rozpocznie się punktualnie o godzinie 9.

To nie będzie łatwy czas dla maturzystów. Nie dość, że egzamin maturalny sam w sobie jest stresujący, to jeszcze uczniowie muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa.

Zobacz też Tak na studniówce bawiła się 3C i 3D II LO w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

W tym roku w sądeckiej „Dwójce”, która jest jedną z największych szkół średnich na terenie Nowego Sącza, do egzaminu przystąpi 326 maturzystów. Jak zapewnia dyrektor Dorota Smaga, sale egzaminacyjne są już przygotowane.

- Nasza szkoła jest przygotowana do matur, które rozpoczynają się już za kilka dni. Zawsze większość uczniów pisała egzamin na hali sportowej, która mieściła nawet dwieście osób. W tym roku w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, zostaną oni rozmieszczeni po poszczególnych salach lekcyjnych.  W jednej będzie trzydzieści pięć osób, w innej dwadzieścia i w dziewiętnastu kolejnych salach po szesnastu uczniów. Odległość pomiędzy stolikami wynosi półtora metra – wyjaśnia Dorota Smaga, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Nowym Sączu.

Zobacz też Jak to będzie po sądecku. Ostatnie odliczanie przed maturą z wirusem w tle

Aby uczniowie nie gromadzili się na korytarzach, będą wchodzić do szkoły trzema różnymi wejściami i o różnych godzinach. Każdy z uczniów został odpowiednio poinformowany przez wychowawców.

- Każdy kto wchodzi na teren szkoły, musi mieć zakryte usta i nos. Zdający może zdjąć maseczkę, gdy już zajmie miejsce przy stoliku - dodaje.

Zobacz też Uczniowie sądeckiej "Dwójki" mają wielkie serca. Pomogli swojemu koledze

- Jesteśmy przygotowani na egzaminy maturalne uwzględniając wszystkie wytyczne kuratorium oświaty i dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące bezpieczeństwa uczniów - zapewnia dyrektor Dorota Smaga.

RG [email protected] Fot. II LODziękujemy za przesłanie błędu