Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
24/06/2022 - 19:35

Sądeccy radni (zdalnie) powiedzieli tak. Miejska Komisja ds. Referendum powołana

Rada Miasta Nowego Sącza podczas dzisiejszej sesji zdalnej zdecydowała o powołaniu składu Miejskiej Komisji ds. Referendum. W komisji będzie pracowało osiem osób.

Za powołaniem Miejskiej Komisji ds. Referendum dotyczącego budowy spalarni odpadów w mieście opowiedziało się trzynastu radnych, siedmiu radnych nie oddało dzisiaj głosu, a trzech radnych było nieobecnych. Uchwała została przyjęta.

W miejskiej komisji będzie pracowało osiem osób, które zostały zgłoszone przez prezydenta Nowego Sącza. Jak powiedział Sądeczaninowi sekretarz Urzędu Miasta w Nowym Sączu Piotr Lachowicz, kandydatury osób do pracy w tym gremium należało złożyć do 17 czerwca.

Jak się okazało poza prezydentem miasta, który przedstawił kandydatury na członków Miejskiej Komisji ds. Referendum gminnego nikt inny takiej kandydatury nie zgłosił.

W skład wspomnianej komisji weszli między innymi prawnicy i dyrektorzy niektórych wydziałów z Urzędu Miasta. Jest też jeden mieszkaniec miasta.

Miejskiej Komisji ds. Referendum będzie przewodniczył sekretarz miasta Piotr Lachowicz.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją sądeckich radnych 24 lipca odbędzie się referendum lokalne dotyczące budowy spalarni odpadów w Nowym Sączu.

[email protected], fot. IM.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu