Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
27/04/2021 - 14:30

Sądeccy posłowie odwiedzili wójta Korzennej. Wręczyli mu czek na 3,5 miliona

Kilka dni temu sądeccy parlamentarzyści wpadli do wójta z wizytą. Korzenna otrzymała spore wsparcie finansowe na przebudowę urzędu gminy. Z tej okazji posłowie wręczyli Leszkowi Skowronowi symboliczny czek. Oby takich spotkań było jak najwięcej.

Czytaj też: Przełom w Korzennej. Mieszkańcy potrzebują psychologa i prawnika

- Odebrałem symboliczny czek i miałem okazję podziękować posłom i senatorowi za zaangażowanie w sprawy naszej gminy – poinformował mieszkańców Leszek Skowron, umieszczając na swoim profilu w mediach społecznościowych pamiątkowy wpis.

Posłowie Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher i Jan Duda oraz senator Wiktor Durlak odwiedzili gminę Korzenna i wpadli do wójta z wizytą. Wszystko przez potwierdzenie decyzji o uzyskaniu przez Korzenną wsparcia z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Dofinansowanie w ramach drugiego naboru było ważne, ponieważ właśnie za te pieniądze władze zamierzają skończyć remont urzędu gminy. Inwestycja pozwoli dostosować obiekt do obowiązujących standardów sanitarnych. Warunki obsługi mieszkańców zmienią się na lepsze – będzie więcej miejsca. Pojawi się też winda i inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego naboru Korzenna otrzymała ponad 5 milionów złotych. Środki mają zostać wykorzystane na pokrycie części kosztów związanych z budową basenu w gminie. Znajdą się też pieniądze na poprawę infrastruktury drogowej i rowerowej.

Parlamentarzyści wręczyli wójtowi symboliczny czek na 3,5 miliona złotych, dzięki któremu już niebawem środki finansowe trafią na konto gminy. ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu