Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
05/09/2020 - 11:40

To są prawdziwi bohaterowie w czasach zarazy. Wielka dezynfekcja w Podegrodziu

Podegrodzie. Strażacy z OSP Stadła systematycznie prowadzą dezynfekcję miejsc publicznych. Wszystko to po to, by mimo zagrożenia epidemiologicznego związanego z COVID-19 mieszkańcy mogli normalnie funkcjonować i czuć się bezpiecznie.

Wielka dezynfekcja w Podegrodziu. Strażacy nie omijają żadnego miejsca

Mimo że w powiecie nowosądeckim ilość zachorowań na COVID-19 ostatnio spadła a tym samym powiat ma obecnie status powiatu żółtego, to do ostatecznego zażegnania zagrożenia jeszcze daleka droga. Jednocześnie zaczął się rok szkolny i siłą rzeczy w wielu miejscach ruch jest większy niż przez ostatnie tygodnie. Dotyczy to szczególnie przystanków autobusowych, bo przecież dzieci i młodzież podjęły naukę w trybie stacjonarnym. Dlatego strażacy znów częściej je dezynfekują.

Na zdjęciach widać strażaków z OSP Stadła, którzy równie skrupulatnie działają w innych miejscach w przestrzeni publicznej – na placach zabaw, na siłowniach pod chmurką. Odkażane jest absolutnie każde urządzenie, ławka czy bramki.

Wielka dezynfekcja w Podegrodziu. Strażacy nie omijają żadnego miejsca

Zobacz też: 7 urzędników w Podegrodziu już po testach na COVID-19. Co z tego wynikło?

Nie jest to łatwa praca, bo do dezynfekcji strażacy muszą ubierać specjalną odzież ochronną. Wyobraźcie sobie kilka godzin w takim kombinezonie przy temperaturach sięgających w słońcu ok. 30 stopni. I podkreślmy – to nie są odosobnione akcje, bo trzeba będzie je kontynuować prawdopodobnie przez wiele kolejnych miesięcy. To również ogromne obciążenie finansowe. Dlatego dziś bardziej niż kiedykolwiek indziej ważna jest sprawna współpraca między samorządem a służbami ratunkowymi.

Na szczęście w gminie Podegrodzie władze gminy dbają o uzupełnianie wszystkich niezbędnych środków zabezpieczających. Jesteśmy też przekonani, że ważną rolę odgrywają tu mieszkańcy – ważne jest każde słowo wdzięczności i szacunku, proste „dziękuję” kierowane do strażaków.

ES [email protected] Fot.: UG w Podegrodziu

Wielka dezynfekcja w Podegrodziu. Strażacy nie omijają żadnego miejsca
Podegrodzie. Strażacy z OSP Stadła systematycznie prowadzą dezynfekcję miejsc publicznych. Wszystko to po to, by mimo zagrożenia epidemiologicznego związanego z COVID-19 mieszkańcy mogli normalnie funkcjonować i czuć się bezpiecznie. Fot.: UG w Podegrodziu
Dziękujemy za przesłanie błędu