Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
06/09/2019 - 10:30

Są pieniądze na drogi w Piwnicznej-Zdroju – ile i na jakie?

Piwniczna-Zdrój to kolejny samorząd, któremu udało się pozyskać środki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Które drogi i za ile zostaną wyremontowane za te środki?

Zacznijmy od tego, że w Małopolsce dzięki wspomnianemu Funduszowi zostaną zrealizowane 222 zadania w tym 181 gminnych i 41 powiatowych. Kwota całkowitego dofinansowania to ok. 314 mln 400 tys., które samorządy muszą „skonsumować” w latach 2019-2022. Ile środków z tej puli zasili budżet Piwnicznej-Zdroju? Około 918 tys. zł.

Zobacz też: Noga z gazu w Piwnicznej-Zdroju! Festiwal Biegowy wkracza w sobotę

Gmina chce za to wyremontować drogę gminną w Młodowie. Inwestycja szacowana jest ok. 1 mln 240 tys. zł – kwota dotacji wynosi ok. 640 tys. Różnicę gmina musi wyłożyć z własnego budżetu.

Kolejna droga, która doczeka się remontu dzięki zastrzykowi rządowemu to droga w miejscowości Zubrzyk. W tym wypadku dofinansowanie wynosi ok. 297 tys. zł a prace mają kosztować ok. 594 tys. zł. I w tym wypadku samorząd musi włożyć wkład z własnych środków.

Teraz najważniejsze. Kiedy ruszą prace? Zacznijmy od tego, że radni muszą najpierw przyjąć formalnie dofinansowanie, które musi stosowną uchwałą zostać wpisane pod wpływów gminy w budżecie. Do tego potrzebna jest sesja. Potem trzeba ogłosić przetarg i liczyć na to, że oferenci złożą korzystne propozycje. O szczegółach w osobnym materiale.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu