Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
22/04/2020 - 10:00

Są pieniądze na drogi w Łososinie Dolnej. Które zostaną wyremontowane?

Nie tak dawno premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań, które zostały objęte dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród szczęśliwców znalazła się gmina z naszego regionu. Dzięki dodatkowym funduszom Łososina Dolna będzie mogła przeprowadzić remonty dróg.

Łososina Dolna otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych prawie 600 tys zł, które zostaną przeznaczone na remont drogi gminnej nr 292492 K Łęki – koło lasu na Cisowcu, o długości prawie 1 km. Udało się uzyskać maksymalne dofinansowanie na poziomie 80 proc.

- To kolejne środki zewnętrzne pozyskane w ostatnich latach na poprawę infrastruktury drogowej. Bardzo mnie to cieszy, bowiem potrzeby związane z remontami dróg czy ich przebudową są wciąż duże – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna.

- Niestety niepewność związana z obecną sytuacją powoduje, iż realizacja inwestycji staje się niełatwa, ponieważ wzrastają koszty bieżącego funkcjonowania samorządów, np. wydatki na oświatę, zaś epidemia powoduje spadek dochodów. Mam jednak nadzieję, że uda się zrealizować planowane inwestycje. Dziękuję pracownikom urzędu gminy za pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, bowiem ich wysiłek jest przekuwany we wspólny sukces – dodaje wójt.

Zobacz także: Łososina Dolna: trwa walka z wykluczeniem cyfrowym. Do uczniów trafią laptopy

Obecnie gmina finalizuje inne zadanie, współfinansowane również z rządowego funduszu, a mianowicie przebudowę drogi gminnej Żbikowice – Szkoła w miejscowości Żbikowice. Inwestycja powinna być zrealizowana jeszcze w tym roku. Niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu gmina przystąpi do jej realizacji, aby przed końcem roku mieszkańcy mogli się poruszać po bezpiecznej i komfortowej drodze – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie urzędu gminy.

[email protected], fot. archiwum SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)