Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
22/08/2019 - 14:05

Są chętni do pracy w Parku Strzeleckim. Kto wygra, dostanie 40 milionów

Trzy oferty wpłynęły na przetarg ogłoszony przez władze Nowego Sącza na rewitalizację Parku Strzeleckiego. Na to zadanie miasto ma ponad 40,8 mln złotych. W tej kwocie mieści się jedynie oferta sądeckiej firmy Erbet.

Rewitalizację terenu parkowego ten potencjalny wykonawca wycenił na 39,9 mln złotych. Sądecka firma Erbet, która złożyła ofertę wariantową deklaruje, że inwestycję zrealizuje do 30 listopada 2020 roku.

Pozostałe dwie firmy, które przygotowały oferty i stanęły do przetargu to Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „CHEMOBUDOWA” Kraków, która wyceniła prace na 54,8 mln złotych oraz spółka APIS Polska z Jarosławia. Ta ostatnia przygotowała dwa warianty oferty - podstawową, którą wyceniła na ponad 57,3 mln złotych oraz ofertę wariantową, którą wyceniła na 39, 9 mln złotych.

- Obecnie trwa ocena ofert - mówi Jakub Pędzich z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że nowe władze miasta wprowadziły niewielkie korekty i zmiany w zleconym jeszcze przez poprzedniego prezydenta Ryszarda Nowaka projekcie rewitalizacji parku.

Pierwotny projekt rewitalizacji parku obejmował postawienie zadaszonego kompleksu amfiteatru ze sceną i widownią na 4 tysiące miejsc. Ujęto w nim również instalację urządzeń projekcyjnych dla kina letniego z laserowym projektorem i ekranem pneumatycznym, przebudowę parkowych alejek, instalację nowego oświetlenia. W projekcie nie zapomniano o fontannie, pawilonie parkowym, ścieżce do uprawiania joggingu i wszelkiego rodzaju urządzeniach dla dzieci. Nie zapomniano także o parkingach dla samochodów. Przewidziano budowę około 200. wydzielonych miejsc postojowych i przebudowę ulic Jadwigi Wolskiej i Ogrodowej.

W tym roku, w związku z planowaną rewitalizacją Parku Strzeleckiego dokonano wycinki kilkuset drzew, a niedawno zakończyło się wyburzanie obiektów parkowych – starej, zdewastowanej muszli koncertowej, ławek i innych budynków, które stały na terenie parku.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu