Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
23/02/2022 - 19:20

Rząd zniesie od 1 marca większość obostrzeń pandemicznych

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef rządu oraz minister zdrowia ogłosili, że już wkrótce nastąpi poluzowanie większości obostrzeń, wprowadzonych z powodu pandemii COVID-19. Wymóg noszenia maseczek w miejscach publicznych pozostanie.

W parze ze spadkami liczby zakażeń idzie także poluzowanie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. To można było się dowiedzieć w trakcie dzisiejszej konferencji, w której uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia.

- Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że zostanie zniesiona większość obostrzeń, ale…nie wszystkie.

Od 1 marca zniesione zostaną limity osób przebywających w restauracjach, kinach, komunikacji publicznej czy podczas spotkań. Urzędnicy wrócą do pracy stacjonarnej, a praca zdalna nie będzie już rekomendowana.

Jednak te najbardziej konieczne obostrzenia jeszcze zostają. Nadal będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach.

- Tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski - podkreślił premier.

Nadal będzie obowiązywała izolacja osób zakażonych koronawirusem oraz kwarantanna nakładana na osoby z bliskiego kontaktu, a więc przede wszystkim na współdomowników chorego, ale w skróconym czasie

Wciąż obowiązuje kwarantanna przyjazdowa (dla osób bez ważnego certyfikatu szczepienia)

[email protected], fot. print screen fb.com/kancelaria premiera.

Dziękujemy za przesłanie błędu