Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
25/03/2020 - 11:45

Rytro: zobacz nowe zasady działania opieki społecznej w gminie

Rytro to kolejna gmina, która w ślad za zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem musiała zmodyfikować sposób działania Ośrodka Pomocy Społecznej. Zobacz jak się teraz można skontaktować z urzędnikami ośrodka.

Rytro: zobacz nowe zasady działania opieki społecznej w gminie

- Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w związku  z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się koronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, uprzejmie informujemy, że uruchomiono platformę https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej – informują urzędnicy na wstępie komunikatu.

Pod wskazanymi poniżej oraz na platformie numerami telefonu, każdego dnia w godzinach 7.30 – 19., pełniony będzie przez pracowników ryterskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dyżur telefoniczny w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.
Numery kontaktowe:
515 297 731 - w godzinach od 1530 do 19. oraz w soboty i niedziele w godzinach od 7.30 do 19.
18 448 64 64 - w poniedziałki w godzinach od 830 do 1630  oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30
Adres e-mail: gops@rytro.pl

Zobacz też: W Rytrze adresy objętych kwarantanną zna szczegółowo OPS

Pomoc żywnościowa dla osób potrzebujących, które pozostają w kwarantannie.
Istnieje możliwość dostarczenia pomocy żywnościowej  z POPŻ dla osób w kwarantannie w trudnej sytuacji finansowej i braku pomocy ze strony najbliższych.
Ważne - nadal obowiązuje kryterium dochodowe w wysokości 1402 zł na osobę samotnie gospodarującą i 1056 zł na osobę w rodzinie. Z dostawą żywności do poszczególnych osób dotrze pracownik gminy lub straż pożarna.

Kwarantanna
Na terenie powiatu nowosądeckiego zostało wyznaczone miejsce do odbycia kwarantanny w Internacie Międzyszkolnym przy ul. Daszyńskiego 19 w Starym Sączu dla osób, które nie mogą przejść kwarantanny w domu.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu