Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
22/01/2021 - 17:10

Rytro: zmiana w kodach śmieciowych. Zamiast sześciu będą trzy

Istotna informacja dla wszystkich właścicieli nieruchomości – od 1 stycznia przy zdawaniu odpadów obowiązywać będą trzy kody kreskowe, czyli o trzy mniej niż dotychczas.

Jak wyjaśnia wójt Jan Kotarba ograniczenie ilości kodów ma uprościć system zdawania i odbioru śmieci. – Teraz będą obowiązywać trzy kody: na śmieci segregowane – jeden, na śmieci zmieszane i na odpady bio. Dla nas jako gminy nie jest istotne czy mieszkańcy zdają plastik, papier i szkło, bo przecież te wszystkie trzy rodzaje śmieci to po prostu odpady segregowane.

Zobacz też: Rytro rozbiło bank: gmina w 2020 roku zdobyła aż 12 milionów dofinansowania

Kody drukuje gmina a trafią one do mieszkańców wraz z informacją o wymiarze opłat za odbiór odpadów. – Oczywiście jeśli komuś kodów zabraknie może je dobrać w Urzędzie Gminy. Z kolei worki na odpady będzie od tego roku dostarczać mieszkańcom firma obsługująca gminę przy okazji ich odbioru – zaznacza wójt.

Kolejna ważna – kod dla odpadów segregowanych należy naklejać na worki: zielony, żółty i niebieski, kod dla odpadów zmieszanych na kubeł i worek w kolorze czarnym, a kod odpadów bio na worek brązowy.

Gmina uprzedza też, że worki bez kodów nie będą odbierane i zapowiada kontrole sposobu segregacji śmieci. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021