Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 maja. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
10/04/2024 - 15:35

Rytro: wszyscy radni bez wyjątku z komitetu zwycięskiego wójta! Opozycji nie będzie?

W Rytrze sytuacja w wyborach samorządowych 2024 sytuacja była wręcz bezprecedensowa, bo tylko jeden kandydat wystartował z innego komitetu niż ten obecnego wójta, czyli innego niż KWW JANA KOTARBY. Był to Marek Starski, który walczył o głosy spod szyldu KKW KOALICJA OBYWATELSKA w okręgu numer 4, ale przegrał z ubiegającym się o reelekcję Tomaszem Kuligiem.

Rytro: wszyscy radni bez wyjątku z komitetu zwycięskiego wójta! Opozycji nie będzie?

Kolejna ciekawostka – wszyscy pozostali radni poza Kuligiem, nie mieli w swoich okręgach wyborczych kontrkandydatów a zatem otrzymali mandaty niejako z urzędu, bo tu nie trzeba było głosowania. Jak zatem przedstawia się aktualny skład rady?

Okręg nr 1 – Józef KULIG – kolejna kadencja
Okręg nr 2 – Janusz TOMASIAK – kolejna kadencja
Okręg nr 3 – Leszek BIERYT – kolejna kadencja
Okręg nr 4 – Tomasz KULIG – 76 głosów, czyli 69,09% - kolejna kadencja
Okręg nr 5 – Stanisław OGORZAŁY – kolejna kadencja
Okręg nr 6 – Grzegorz MAJOWSKI
Okręg nr 7 – Katarzyna OBRZUD-DZIEDZINA
Okręg nr 8 – Krzysztof TOKARCZYK – kolejna kadencja
Okręg nr 9 – Paweł PIELAK
Okręg nr 10 – Maria KOWALIK – kolejna kadencja
Okręg nr 11 – Tomasz KOTARBA – kolejna kadencja
Okręg nr 12 – Paweł PIWOWAR – kolejna kadencja
Okręg nr 13 – Katarzyna PILCH
Okręg nr 14 – Rafał WOLAK – kolejna kadencja
Okręg nr 15 – Małgorzata PIERZGA – kolejna kadencja 

Uwaga! Zielony szlak z Suchej Strugi na Makowicę zamknięty i to na długo

Kandydat na wójta też było tylko jeden – Jan Kotarba, który uzyskał 1 349 głosów za, 144 - przeciw, czyli wywalczył reelekcję z wynikiem 90,35 procent. Pytany o wynik głosowania do rady i swój wynik odpowiada krótko. – Pracowałem na to przez pięć lat. Pracowałem na to, by radni wiedzieli, że szanuję ich poglądy nawet wtedy, gdy się nie zgadzamy, by wiedzieli, że najważniejsze, by konstruktywnie dyskutować. Dyskutować na argumenty i fakty a nie na sympatie czy antypatie. I udało się. Mój wynik wyborczy to tylko dowód, że przekonałem do takiej formuły zarządzania gminą nie tylko radnych, ale również mieszkańców. I to dla mnie największy sukces.

- Czy nie będzie opozycji? To nie jest tak, że we wszystkim jesteśmy wszyscy ze sobą jednomyślni, ale mamy cel nadrzędny – dobro naszej gminy. I na pewno w wielu sprawach wyniki głosowania będą różne, ale to niezbędne, by wiedzieć i rozumieć, że możemy mieć inne spojrzenie i każde takie spojrzenie jest ważne i szanowane – podsumowuje Kotarba. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu