Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
29/09/2020 - 12:25

Rytro: to właśnie oni kandydują na radnych w wyborach uzupełniających

Znamy już nazwiska kandydatów na radnych, którzy startują w wyborach uzupełniających w gminie Rytro. Kto ma szansę zastąpić Ewę Barczyk i Bożenę Bołoz, które w lipcu zrezygnowały z mandatu w okręgach wyborczych nr 3 i nr 7?

Rytro: to właśnie oni kandydują na radnych w wyborach uzupełniających

Wybory uzupełniające do rady w gminie Rytro odbędą się 25 października. W wyznaczonym przez wojewodę terminie zarejestrowały się dwa komitety – Komitet Wyborczy Wyborców Jana Kotarby i Komitet Wyborczy Wyborców Władysława Wnętrzaka, czyli obecnego i poprzedniego wójta gminy.

Ewa Barczyk i Bożena Bołoz reprezentowały w radzie pierwszego ze stronnictw a dotychczasowy skład rady dawał wójtowi Janowi Kotarbie zdecydowaną większość w radzie – z jego komitetu zasiadało dziewięciu na piętnastu radnych.

Zobacz też: Rytro: epidemia trwa, radnych też będzie można wybierać korespondencyjnie

Kogo stronnictwo wójta wystawiło dzisiaj? W okręgu numer 7 kandydować będzie Michał Wacławek pracownik Nadleśnictwa Piwniczna, doskonale zorientowany w szeroko pojętej tematyce ekologii i ochrony przyrody. Inna rzecz, że lwią część gminy Rytro stanowią właśnie lasy, więc tematyka ich funkcjonowania - choćby w zakresie turystyki - jest dla samorządu wyjątkowo istotna.

W okręgu nr 3 o mandat powalczy Anna Leśniak, wolontariuszka i działaczka społeczna jak również członkini wielu organizacji pro zwierzęcych, dzięki której – co wójt Kotarba mocno podkreśla – gmina w końcu skutecznie uporała się z problem bezpańskich psów. Mieszkańcy gminy znają ją jako osobę zawsze gotową nieść bezinteresowną pomoc innym.

Zobacz też: Rytro: o mandaty radnych walczyć będą stronnictwa dwóch wójtów

Jak informuje Władysław Wnętrzak w okręgu nr 3 startuje Leszek Bieryt, wieloletni pracownik PPHU Centrum odpowiedzialny m.in. za organizację letnich spływów Popradem z Piwnicznej do Rytra. Jako wieloletni kajakarz ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe w Polsce i na arenie międzynarodowej. Lokalnie uczestnik i współorganizator m.in. cieszącej się dużym powodzeniem imprezy, słynnych Wianków nad Popradem.

Elżbieta Nowicka to z kolei kandydatka w okręgu nr 7. Obecnie pracuje w Urzędzie Gminy w Nawojowej a wcześniej przez wiele lat była pracownikiem Urzędu Gminy w Rytrze, w którym m.in. zajmowała się pozyskiwaniem środków unijnych, realizacją inwestycji oraz organizacją przetargów i nadzorem na ich przebiegiem. Aktywnie działa w LGD "Perły Beskidu Sądeckiego". ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)