Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
25/09/2019 - 10:00

Rytro: uwaga na wnyki! Kłusownicy znów zbierają śmiertelne żniwo

Niestety nadal na terenach leśnych naszego powiatu grasują kłusownicy. Zastawione przez nich wnyki stanowią zagrożenie nie tylko dla zwierząt, które niejednokrotnie giną w nich w męczarniach, ale również dla ludzi. Jak się zachować gdy je znajdziemy?

Gmina Rytro głośno alarmuje o problemie. Bo wnyki stanowią śmiertelne zagrożenie. Jeśli w pułapkę wpadnie człowiek, to nawet jeśli się z nich uwolni, to może – przy najczarniejszym scenariuszu – być skazany na kalectwo, na utratę dużej ilości krwi czy zakażenie. Tu nie ma przelewek. Przy czym leśniczy cały czas podkreślają, że jeśli znajdziemy wnyki albo coś co je przypomina, to nie zabierajmy się sami za ich usuwanie jeśli nie rzeczywiście tego nie potrafimy. W takiej sytuacji lepiej zaalarmować specjalistów.

Zobacz też: Łabowa: Draństwo! Gdyby nie pomoc myśliwych… [FILM]

Gmina Rytro apeluje, by o wszelkich takich znaleziskach informować jak najszybciej Państwową Straż Rybacką, której główna siedziba mieści się w Krakowie (ul. Basztowa 22, 31-156) . Można to zrobić telefonicznie pod numerem 12 392 13 10 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej [email protected]

Dobrze też powiadomić od razu nadleśnictwo właściwe dla miejsca, w którym natknęliśmy się na wnyki w innych miejscach naszego powiatu czyli Nadleśnictwo Piwniczna, Nadleśnictwo Nawojowa lub Nadleśnictwo Stary Sącz. Każda z tych instytucji ma swoje strony internetowe na których podane są bezpośrednie telefony do nadleśniczych, ich zastępców i Straży Leśnej. Można też dzwonić na policję a ta z miejsca zaalarmuje odpowiednie służby.

ES [email protected] Fot.: UG w RytrzeDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)