Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
02/12/2020 - 16:20

Rytro: roszady w komisjach rady. Są nowi szefowie

Radni z Rytra musieli na nowo ustalić skład trzech najważniejszych komisji. To konsekwencja przeprowadzenia wyborów uzupełniających, w których radne Bożenę Bołoz i Ewę Barczyk zastąpili Leszek Bieryt i Michał Wacławek.

Rytro: roszady w komisjach rady. Są nowi szefowie

Obie radne, które zrezygnowały z mandatów w lipcu były ze stronnictwa wójta Jana Kotarby. Po wyborach uzupełniających do rady weszli Michał Wacławek z KWW Jana Kotarby i Leszek Bieryt z KWW Władysława Wnętrzaka, poprzedniego wójta. Ale ostatecznie Kotarba ma nadal większość w radzie.

Zobacz też: Rytro: stronnictwo wójta straciło jeden mandat, ale czy większość?

Jednocześnie i Bołoz i Barczyk zasiadały w sumie w trzech komisjach. I w tym wypadku trzeba było je zastąpić.

Decyzje w tej sprawie radni podjęli na ostatniej sesji. – W komisji skarg, wniosków i petycji panią Bożenę Bołoz  zastąpił pan Leszek Bieryt. W komisji rewizyjnej zamiast pani Bołoz zasiada teraz pan Michał Wacławek, który został wybrany też na jej przewodniczącego. Z kolei w komisji infrastruktury społecznej, rolnictwa leśnictwa, ładu, porządku i bezpieczeństwa publicznego panią Ewę Barczyk zastąpił również pan Wacławek a na nowego przewodniczącego wybrany został Tomasz Kotarba – informuje wójt. (e.stachura@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu